У Києві знеструмлювалися понад 13 тисяч абонентів - яка ситуація зі світлом в Україні станом на 3 травня

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 2 800 МВт-год

Міненерго
Міненерго про ситуацію в енергосистемі України станом на 3 травня 2024 року

У Києві через технічні порушення знеструмлювалися понад 13 тисяч абонентів. Потреби споживачів покривала власна генерація, комерційний імпорт та аварійна допомога у пікові години. Станом на 3 травня обмеження енергопостачання діють у Харківській області та Кривому Розі. Про це повідомили у Міненерго.

Минулої доби споживання електроенергії зросло на 2,5 % проти попередньої доби. Потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом, у вечірні пікові години залучалась аварійна допомога з Румунії, Польщі та Словаччини – сумарним обсягом близько 0,25% від добового споживання електроенергії. Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. В інших регіонах минулої доби споживачі не обмежувалися. У південних регіонах для недопущення перевантаження обладнання однієї з високовольтних підстанцій оператор системи передачі з 11:15 до 16:00 обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ.

У Києві через відключення обладнання на одній з підстанцій знеструмлювалися 49 житлових будинків та 99 установ Святошинського та Солом'янського районів – загалом 13,4 тисячі абонентів. Впродовж двох годин усіх споживачів заживили. В Одеській області на одній з підстанцій обленерго відключалося обладнання, знеструмлювалися побутові споживачі. На ранок усіх заживлено. На Дніпропетровщині вночі відключалась повітряна лінія, внаслідок чого знеструмлювалися промислові споживачі. Впродовж години всіх заживили.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,40 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 2 800 МВт-год.

Приватні компанії вже розглядають можливість інвестування в нову розподілену генерацію

«Укренерго», як оператор енергосистеми, робить все можливе, щоб ці проєкти були в майбутньому прибутковими для інвесторів. Це підвищить зацікавленість фінансових установ, в тому числі й міжнародних, у їх фінансуванні. Про це в інтерв’ю «Факти.ICTV» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Треба прийняти ще декілька регуляторних рішень. Ми дуже плідно зараз працюємо над цим з оновленим керівництвом національного енергетичного регулятора. І я впевнений, що ми досить швидко, найближчими тижнями, завершимо формувати цю ринкову рамку, що дозволила б деяким новим технологіям, яких ще немає в Україні, будуватися в нашій державі. Це, зокрема, і високоманевровні газові генеруючі установки, так звані газові пікери, і системи накопичення енергії, тобто батарейні системи, які дозволять ефективніше використовувати сонячну енергію та інші види генеруючих потужностей, які потрібні зараз країні», - зауважив керівник «Укренерго».

За його словами, багато хто з компаній вже займається підготовкою таких інвестиційних проєктів. Кудрицький впевнений, що в розробці знаходиться цілий ряд досить цікавих проєктів. Він сподівається, що до зими вдасться побачити перші з них в мережі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube