“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Влада міста ініціює звернення з метою внесення змін до законодавства
Київська влада хоче зобов’язати забудовників оснащувати нові будинки укриттями та сховищами. Наразі вони можуть не робити цього і обходити закон.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації. Влада не може не приділяти увагу всім вимогам у сфері будівництва.
У законодавстві, яке регулює будівельні норми, має бути передбачено безальтернативне будівництво в житлових будинках укриттів та сховищ. Крім того, самі забудовники не повинні обходити цю норму. Саме тому столична влада ініціює звернення, щоб законодавчі зміни були розроблені та внесені вже найближчим часом.
“На сьогодні забудовники, на жаль, обходять існуючі вимоги обов’язкового оснащення в будинках укриттів та сховищ. Причина тому – прогалини в чинному законодавстві, яке вимагає передбачити укриття в проєкті будівництва або щоб була можливість користуватись сховищем поряд. Так от “або” не повинно бути!”, – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами, ДСНС та місцеве самоврядування усунули від процесу прийняття будинків в експлуатацію. Тому зараз невідомо, як до чого це може призвести. Він додав, що у фонді захисних споруд практично відсутні новобудови
Президент України Володимир Зеленський наказав провести ревізію всіх захисних споруд у Києві та по всій країні після трагічної ракетної атаки росіян, внаслідок якої загинули люди, котрі намагалися сховатися в укритті, але воно було зачинене. В рамках першої перевірки, що відбулася в Києві, було оглянуто понад тисячу укриттів, з яких 44% були виявлені непридатними або закритими.
На другий день було обстежено 79% укриттів по всій Україні. Результати перевірок бажають кращого. За даними МВС, 9% укриттів були зачинені, а ще 23% - непризначені для використання.
6 червня оглянули ще 3 382 укриттів, що становить 73% від загального числа об'єктів цивільного захисту у місті. Абсолютна більшість з них залишаються без вільного доступу, тобто зачинені.
Нагадаємо, Інформатор повідомляв, як працюють і виглядають київські укриття. Лише в частині із них є все необхідне для того, щоб можна було там перебувати тривалий час. Однак таких укриттів дуже мало.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.