У Києві врятували новонароджену дівчинку з роз'єднаним стравоходом

Читать на русском

Тиждень дитина провела у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, на апараті штучної вентиляції легень

Читать на русском
У Києві врятували новонароджену дівчинку з роз'єднаним стравоходом

Тиждень дитина провела у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, на апараті штучної вентиляції легень

У Києві лікарі прооперували дівчинку Злату, яка народилася з критичною вродженою вадою – роз’єднаним стравоходом. За місяць дитина одужала й повернулася додому.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Охматдит.

Одномісячна Злата — друга дитина Наталі. Жінка розповідає, що народжувала доньку в Житомирі за допомогою кесаревого розтину. Коли Злата народилась, її одразу забрали в реанімацію, бо виявили критичну вроджену ваду – атрезію стравоходу. 

"Ця критична вада розвитку характеризується тим, що стравохід роз’єднаний та представлений двома окремими сегментами. В даному випадку — нижній був поєднаний з трахеєю", - кажуть лікарі.

Діагностувати таку хворобу необхідно відразу після народження, адже якщо ваду терміново не усунути, дитина може не вижити. 

"Підготовка до операції обов’язково потребує дообстеження на предмет наявності супутніх вад розвитку, які часто супроводжують цю патологію і потребують корекції, іноді етапної, що певним чином ускладнює подальший перебіг лікування. У цієї пацієнтки також були супутні вади, хоч і не критичні", – сказав завідувач відділення торакальної хірургії Олександр Метленко.

Злату негайно доставили у відділення інтенсивної терапії новонароджених до "Охматдиту" та прооперували на другий день життя. Лікарі усунули патологічне з’єднання нижньої частини стравоходу з трахеєю та відновили прохідність (з’єднали два сегменти стравоходу). Операція пройшла успішно. Тиждень Злата провела у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, на апараті штучної вентиляції легень, після чого продовжила лікування у відділенні хірургії новонароджених.

Там дівчинку поступово навчили харчуватися: спочатку через шлунковий зонд, а потім — природнім шляхом. Після операції дівчинка поїхала додому, до свого батька та старшого брата.

Нагадаємо, у Львові лікарі врятували хлопця, який 13 років страждав від епілепсії, йому видалили клітини мозку. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав, що лікарі врятували ногу 17-річному хлопцю-волонтеру з Сєвєродонецька.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.