У Києві розпочали підготовку на випадок вторгнення РФ до України: деталі

Читать на русском

Місто працює у взаємодії зі Збройними силами України та іншими складовими сил оборони та безпеки

Читать на русском
У Києві розпочали підготовку на випадок вторгнення РФ до України: деталі

Місто працює у взаємодії зі Збройними силами України та іншими складовими сил оборони та безпеки

У Києві готуються до можливого повномасштабного вторгнення Росії. Мер столиці Віталій Кличко відзвітував про фінансування тероборони, запаси палива та роботу ТЕЦ.

Про це він заявив на брифінгу, - повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Гроші

Загальна готовність

Столична влада докладає всіх зусиль для того, щоб запобігти провокаціям – 13,5 тисяч людей особового складу та більше 780 одиниць техніки працює скоординовано (комунальні та аварійні служби порятунку). У школах протягом двох тижнів проводять навчання для педагогів і ведуть роботу з батьками. Розроблено інструкції для різних установ, як діяти у тій чи іншій ситуації. 

Тепло, вода, світло

З грудня 2021 року працює 3-4 енергоблоки. Є запаси палива, встановлені електрогенератори. Для роботи лікарень та об'єктів критичних інфраструктур цього вистачить на 10 днів у разі аварійної ситуації. 

Евакуація

У кожному районі Києва створили комісії з евакуації. План передбачає розташування пунктів збору, кількість необхідного транспорту та райони для розміщення населення. За словами Кличка, кількість укриттів у місті збільшили втричі. Якщо кілька років тому було 1 500 укриттів, то сьогодні фонд захисних укріплень включає 500 об'єктів на території підприємств для працівників і понад 4 500 споруд подвійного використання у разі НП для мешканців. Це підземні паркінги, заглиблені станції метро, ​​підвали. Їх мапа є на сайті КМДА. Нині в укриттях можуть працювати магазини, кафе та інші заклади. Але під час атаки їхні власники та керуючі мають забезпечити доступ для населення. 

Територіальна оборона

Київська облдержадміністрація затвердила цільову програму "Захисник Києва". На неї виділили 110 мільйонів гривень. Відкрили навчальний центр для всіх безпекових підрозділів. Насамперед для територіальної оборони:

  • 38 млн гривень витратять на ремонти приміщень для батальйонів,
  • 22 млн гривень — на аптечки, безпілотники, одяг та інші потреби резервістів.

Місто вже надало полігон для них – 112 бригада тероборони продовжує навчання зі стрільби. Для того, щоб охочі змогли підписати контракт і вступити до її лав якнайшвидше, створили Єдине вікно для звернень. Усю необхідну інформацію можна дізнатися за гарячою лінією тероборони — (063) 651 44 46. На Хрещатику вже працює Перший центр, незабаром обіцяють відкрити і на лівому березі Києва. 

Кличко звернувся до представників українського та іноземного бізнесу. Він сказав, що їхня підтримка зараз є вкрай важливою для роботи критичної інфраструктури. 

«Ми не зменшуємо серйозність викликів, але маємо діяти рішуче та спокійно. Зазначу, що вся система життєзабезпечення Києва працює сьогодні без збоїв», - сказав Кличко. 

Нагадаємо, у Львові затвердили план дій у разі вторгнення Росії в Україну.

Крім того, через загрозу вторгнення РФ Канада виводить з України частину військових підрозділів. 

Також Інформатор писав, хто й навіщо нагнітає обстановку в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.