За угодою, закінчити будівництво мають у травні цього року
Комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» підписало договір на завершення будівництва будинку для постраждалих від афери «Еліта-Центру». Хто їм займеться і в яких справах була замішана будівельна компанія - дізнайтеся в матеріалі.
Вартість угоди склала 74,5 млн грн. Про це сказано у повідомленні на сайті державних закупівель Prozorro, - передає Інформатор.
Заявки на участь у конкурсі подали дві компанії - «ІНВЕСТПРЕСТІЖБУД» та «ДОМОБУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ФУНДАМЕНТ». За результатами аукціону,більш вигідною була пропозиція останнього учасника - 74 млн 500 тис. 055 грн. З цією компанією вже підписаний договір, і будинок на вул. Милославській у Києві повинні здати у травні 2021 року.
Що за компанія ФУНДАМЕНТ
За інформацією аналітичної платформи YouControl,«ДОМОБУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ФУНДАМЕНТ» була зареєстрована як «ФУНДАМЕНТ ДБК» у Києві більше п'яти років тому. Згодом, фірма змінила місце реєстрації на село Пиріжки Житомирської області. Фірма входить до FUNDAMENT GROUP.
Директором та бенефіціаром зареєстрований мешканець Павлограду Дніпропетровської області Олексій Ведмідь. На нього також записані компанії «ФУНДАМЕНТ БМУ-1»,«ФУНДАМЕНТ СЕРВІС»,«ФУНДАМЕНТ САНТЕХБУД»,«КЖБК БМУ-2» і«ФУНДАМЕНТ БМУ-2».Крім цього, гонорар в компанії «Фундамент» вказав у своїй останній декларації народний депутат від «Батьківщини» Андрій Пузійчук.
За інформацією сайту Lb.ua,у 2001 році Пузійчук став співзасновником «Київської житлово-будівельної компанії» (КЖСК). З 2005 фірму очолив його батько, Віктор Пузійчук, і з 2008 по 2012 рік вона виграла декілька великих тендерів від столичного КП «ЖИТЛОІНВЕСТБУД». КЖСК фігурувала в антикорупційних розслідуваннях, пов'язаних з мільярдними тендерами «ЖИТЛОІНВЕСТБУД».
У 2019 Андрій Пузійчук займав пост заступника генерального директора будівельної компанії «Фундамент».
Що цікавило правоохоронців
За даними кримінального провадження № 22017000000000360 від 29 вересня 2017 року, «Домобудівельна компанія «Фундамент» разом з іншими фірмами могли будувати житлово-офісний комплекс за адресою: Київ, вул. Річна, 4, з порушенням вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, будівельних норм і містобудівного законодавства, а також законодавства в галузі охорони культурної спадщини.
За провадженням № 32017100060000111 від 30 листопада 2017 року «Домобудівельна компанія «Фундамент» проходила у справі про умисне ухилення від сплати податків у значних розмірах.
За провадженням за № 32019100000000455 від 19 червня 2019 року, нібито керівництво КП «Житлоінвестбуд-УКБ» з 2016 по 2019 рр. могло знизити зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 14 455 068, 83 грн .. Щоб підтвердити це, слідчі просили документи - договори, банківські виписки та акти, зокрема, фірми ДБК «Фундамент».
Що за “Еліта-Центр”
Київська інвестиційно-будівельна компанія «Еліта-Центр» на початку 2000-х років пропонувала на вигідних умовах взяти пайову участь у будівництві житлових будинків в Києві. Люди укладали договори, але насправді будівництва не було, а шахраї укладали договори подвійного чи потрійного продажу одних і тих же квартир у неіснуючих будинках. За даними правоохоронців, через цю будівельну аферу у Києві постраждали понад 1,7 тис. осіб, а шахраї змогли привласнити близько 400 млн грн.
Після цього, київська влада вирішила допомогти ошуканим покупцям. Згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міськради від 27 вересня 2013 року № 1694 був оголошений конкурс на залучення інвестора для будівництво будинків з виділенням квартир для постраждалих від діяльності «Еліта-Центру», зокрема, на земельній ділянці по вул. Милославській.
Було вирішено, що КП«Київське інвестиційне агентство»стане замовником будівництва та замовником підготовчих робіт для проведення конкурсу, а переможцем конкурсу став КП «Житлоінвестбуд-УКБ» .
Після цього, була розроблена проектна документація, яку затвердила Київська міська рада 25 січня 2017 року № 40 «Про затвердження проекту «Будівництво житлового будинку з об'єктами господарського та соціально-побутового призначення з виділенням частки для потерпілих від діяльності ГІБК «Еліта-Центр») на вул. Милославській у Деснянському районі м. Києва». Дозвіл на виконання будівельних робіт надано Державної архітектурно-будівельною інспекцією від 8 листопада 2016 № ІУ115163132026.
За даними Prozorro, з вересня 2016 року по січень 2021 року були підписані договори на будівництво житла для постраждалих на 134,3 млн грн.
Планувалося, що 7% загальної корисної площі від 3-секційного житлового будинку на 320 квартир з підземним паркінгом на 23 машиномісця на вул. Милославській безкоштовно передадуть постраждалим.
Олена Скобцева