У Харківській області 15,5 тисячі людей без світла: у Міненерго розповіли, де немає електроенергії в Україні 25 лютого

Також у Донецькій області через бойові дії відключення електропостачання відбулось у 14,2 тисячі споживачів

Світло, Харківська область, Міненерго
На Харківщині без світла лишилось 15,5 тисячі споживачів

У неділю, 25 лютого, у різних регіонах України відбулись як вимкнення, так і заживлення споживачів. Основними причинами відключення світла та газу в Міненерго називають технічні проблеми. Також значно повпливали на стан енергосистеми бойові дії, які шкодять у першу чергу регіонам поблизу їх ведення. Зокрема, це стосується Харківщини, де 15,5 тисячі абонентів залишались знеструмленими. 

Про наявність, або відсутність світла та газу повідомили у Міністерстві енергетики України на офіційній сторінці відомства у Фейсбуці. Зазначається, що у Дніпропетровській області через технологічні неполадки тимчасово без електрики залишились 8156 домогосподарств.

Через бойові дії в області знеструмили 1207 споживачів. На ранок енергетики відновили постачання для всіх абонентів. Втім, в Дніпрі аварія на дорозі спричинила пошкодження газопроводу та залишила без газу 22 споживачі. Окрім цього у Кривому Розі стався трагічний інцидент, де від отруєння чадним газом загинули двоє людей.

У Донецькій області бойові дії призвели до відключення електропостачання для 14,2 тисячі споживачів, з яких енергетики змогли заживити 9,5 тисячі. На ранок залишалися без світла понад 43 тисячі абонентів у 75 населених пунктах.

У Запорізькій області стались технічні проблеми та обстріли. Вони вплинули на електропостачання 392 споживачів, з них 286 уже відновлено, решту увімкнуть після поліпшення безпекової ситуації.

Зі свого боку, Київська область зіткнулася з відключенням електроенергії для майже 5 тисяч споживачів через технічні причини. Також у Броварському районі три особи отруїлися чадним газом у приватному будинку, проте їх стан наразі задовільний.

У Львові повідомили про перекриття крана на вводі газопроводу в багатоквартирний будинок. Врешті це призвело до припинення газопостачання для 123 квартир через дії невідомих.

Миколаївська область відновила електропостачання для 405 побутових та 41 юридичних споживачів у 5 населених пунктах після падіння уламків збитого дрона "шахед" над регіоном.

В Одеській області через технологічні неполадки без електрики залишилися 433 споживачі.

Сумська область зіштовхнулась з відключеннями через артобстріли та технічні причини, там було знеструмлено 1229 споживачів у 6 населених пунктів.

Тоді як у Харківській через бойові дії велика кількість споживачів зіштовхнулась з вимкненнями електроенергії. Загалом у ній залишаються знеструмленими 15,5 тисячі абонентів у 63 населених пунктах.

У Херсонській області через ворожі обстріли залишились знеструмленими 12,6 тисячі точок обліку. В області без напруги 25,8 тисячі споживачів у 45 населених пунктах. У Чернігівській області після атак залишаються знеструмленими 17 населених пунктів, загалом – 1119 абонентів.

Яка ситуація була в енергосистемі раніше

22 лютого у Запорізькій області відновились роботи на високовольтній лінії електропередачі. Це забезпечило енергопостачання Запорізької атомної електростанції після її відключення через обстріл. Попри те, що станція зараз працює лише з одним каналом живлення, Міністерство енергетики України повідомляє, що дефіциту електроенергії в системі не спостерігається, оскільки власної генерації електроенергії було достатньо для задоволення потреб споживачів. Також планувався імпорт та експорт електроенергії. Енергосистема країни залишалась збалансованою, з резервом шести енергоблоків ТЕС на випадок надзвичайних ситуацій, тому графіки відключень електроенергії не застосовувались.

23 лютого енергосистема України демонструвала профіцит електроенергії, зокрема завдяки виробітку сонячних електростанцій. Зі свого боку, це дозволило передати надлишки електроенергії до Польщі 22 лютого. Попри знеструмлення високовольтної лінії 330 кВ в Запорізькій області, яке сталось через бойові дії, власна генерація забезпечувала потреби споживачів, а система залишалась збалансованою без застосування графіків відключень. Також були проблеми на Миколаївщині. Через технічні причини вимкнулось обладнання на підстанції 330 кВ НЕК «Укренерго». Окрім цього, повідомлялось і про те, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС дещо знизився і становив 15,58 м. Цього було достатньо для забезпечення потреб станції.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розв'язання інфраструктурних проблем столиці - ключ до її успішного розвитку. Однак, чому інфраструктура вважається однією з найбільших проблем у Києві? Олег Попенком, інфраструктурний аналітик, розкриває суть проблеми: тотальне недофінансування метрополітену. Він детально розповість про цей аспект у нашому відео. Долучайтеся та дізнайтеся більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube