За даними Міненерго, станом на 22 лютого у резерві 6 енергоблоків теплоелектростанцій, які залучать у разі потреби
У Запорізькій області тривають роботи на високовольтній лінії електропередачі, яка живила Запорізьку атомну електростанцію та була відключена через обстріл напередодні. Наразі ЗАЕС залишається на одній лінії живлення. Станом на 22 лютого дефіциту електроенергії в енергосистемі не фіксується.
Про це повідомили у Міненерго. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії. У короткостроковий ремонт вийшов блок ТЕС. У резерві 6 енергоблоків теплоелектростанцій, які залучать у разі потреби.
"Енергосистема збалансована. Графіки відключень не застосовуються", - вказали у Міненерго.
Тривають роботи на високовольтній лінії електропередачі у Запорізькій області, яка живила Запорізьку атомну електростанцію та була відключена через обстріл напередодні. Наразі ЗАЕС залишається на одній лінії живлення. Внаслідок артобстрілу на Миколаївщині, що стався сьогодні вранці, без газопостачання залишилось 700 споживачів.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС залишається стабільним і становить 15,59 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1 256 МВт-год, також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови – до 2 708 МВт-год.
Ворог веде масштабну інформаційну кампанію щодо українсько-американської співпраці в атомній галузі, бо бачить її реальні успіхи, які завдають втрат російській атомній галузі. Про це розповів міністр енергетики України Герман Галущенко. Він зазначив, що цього року Україна планує почати один з наймасштабніших проєктів в енергетиці - будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС, зокрема за американською технологією AP1000.
"Це буде перше будівництво в Європі за американською технологією Westinghouse. Але ми стикаємося з величезною кампанією, яка, на жаль, підхоплюється деякими нашими медіа, з критикою технології AP1000 - нібито це погані реактори", - наголосив Галущенко.
Галущенко зазначив, що подібна інформкампанія велася у вересні минулого року, коли у співпраці з українськими фахівцями Westinghouse виготовила новий тип ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440, що зруйнувало російську монополію на цьому ринку.
"Але це інформаційна війна. І я сприймаю це як знак, що ми рухаємося правильно, і не на словах, а маємо реальні реалізовані справи. Тому вони (ред. росіяни) і лютують з цього приводу", - переконаний Галущенко.
За словами очільника Міненерго, до маніпуляцій в інформаційному просторі вдаються також «псевдоексперти», які намагаються посіяти зневіру серед українців прогнозами щодо труднощів проходження зими. Галущенко наголосив, що в умовах війни не буває легких зими чи літа, адже ворог не припиняє атаки, але ремонтні та відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають постійно. Він зауважив, що минулого року в Україні було проведено наймасштабнішу за всю історію ремонтну кампанію на енергооб’єктах, яка забезпечила стабільне проходження нинішньої зими.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.