“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Військові оголосили про арешт чинного президента країни
У Гвінеї група військових оголосила про те, що захопила владу в країні внаслідок перевороту. Військові також повідомили, що заарештували чинного президента країни, 83-річного Альфу Конде.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на BBC News .
У повідомленні на національному телебаченні лідер заколотників полковник Мамаді Думбуя заявив, що в країні зупиняється дія конституції і розпускаються парламент і уряд. Він також розпорядився закрити зовнішні кордони на тиждень і закликав військовослужбовців залишатися в казармах.
У телезверненні були представлені дев'ятеро неназваних солдатів, деякі з яких були в червоно-золотих і зелених національних прапорах, які заявили, що прийшли до влади через нестримну корупцію, безгосподарність та бідність. Називаючи себе Національним комітетом з примирення і розвитку, вони заявили, що конституція була скасована і що будуть проведені консультації зі створення нової, більш досконалої. Переворот очолив елітний загін, яким керує колишній французький легіонер підполковник Мамаду Думбуя.
Проте в міністерстві оборони заявили, що спроба захоплення влади зірвана президентською охороною. Це сталося після багатогодинних перестрілок біля президентського палацу в столиці Конакрі. Раніше єдиний міст, який з'єднує материк з півостровом Калум, на якому знаходиться більшість міністерств і президентський палац, був перекритий, а навколо палацу було розміщено багато солдатів, деякі з яких були добре озброєні, повідомило агентству Reuters військове джерело. За непідтвердженими даними, в ході перевороту загинули троє солдатів. Після цієї новини прихильники опозиції і активісти вийшли на вулиці, щоб відсвяткувати цю подію.Заколотники опублікували відео, на якому Конде сидить в оточенні військових. Як зазначає «Бі-бі-сі», справжність запису поки що не встановлена.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і Африканський союз засудили переворот і зажадали негайного звільнення президента Конде. Західноафриканська країна Гвінея багата на природні ресурси, але роки заворушень зробили її однією з найбідніших країн світу. Конде обрали президентом у 2010 році, а п'ять років по тому його переобрали на другий термін. Після його закінчення він змушений був залишити пост, проте в березні 2020 року у Гвінеї провели конституційний референдум, завдяки якому президентські терміни Конде обнулились і він зміг балотуватися на третій термін. На виборах у жовтні 2020 року, за офіційними даними, Конде набрав 59% голосів. Опозиція звинувачувала владу у масштабних фальсифікаціях, що призвело до масових демонстрацій і заворушень. Внаслідок дій влади з розгону протестуючих загинули 12 осіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .
Фото - BBC News