“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Військові оголосили про арешт чинного президента країни
У Гвінеї група військових оголосила про те, що захопила владу в країні внаслідок перевороту. Військові також повідомили, що заарештували чинного президента країни, 83-річного Альфу Конде.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на BBC News .
У повідомленні на національному телебаченні лідер заколотників полковник Мамаді Думбуя заявив, що в країні зупиняється дія конституції і розпускаються парламент і уряд. Він також розпорядився закрити зовнішні кордони на тиждень і закликав військовослужбовців залишатися в казармах.
Here's is the man behind the military coupt in Guinea Lt colonel Mamady Doumbouya. pic.twitter.com/7xVryLj5Tp
— Baillor Jalloh (@baillorjah) September 5, 2021
All land and air borders have been shut in #Guinea. Close sources in the capital Conakry have told me the Military Junta has detained many close aides to Alpha Conde including some ministers. pic.twitter.com/VPkNCNqsE7
— Baillor Jalloh (@baillorjah) September 5, 2021
У телезверненні були представлені дев'ятеро неназваних солдатів, деякі з яких були в червоно-золотих і зелених національних прапорах, які заявили, що прийшли до влади через нестримну корупцію, безгосподарність та бідність. Називаючи себе Національним комітетом з примирення і розвитку, вони заявили, що конституція була скасована і що будуть проведені консультації зі створення нової, більш досконалої. Переворот очолив елітний загін, яким керує колишній французький легіонер підполковник Мамаду Думбуя.
The CNRD led by col Mamady Doumbouya has replaced all govt ministers with military commanders and a meeting with all former ministers and other stakeholders is scheduled for 11am today. Any refusal to attend will mean "an act of rebellion" says the colonel. #Conakry #GuineaCoup pic.twitter.com/BADkhuoF0s
— African Voices Platform (@AVPTVRADIO) September 6, 2021
Проте в міністерстві оборони заявили, що спроба захоплення влади зірвана президентською охороною. Це сталося після багатогодинних перестрілок біля президентського палацу в столиці Конакрі. Раніше єдиний міст, який з'єднує материк з півостровом Калум, на якому знаходиться більшість міністерств і президентський палац, був перекритий, а навколо палацу було розміщено багато солдатів, деякі з яких були добре озброєні, повідомило агентству Reuters військове джерело. За непідтвердженими даними, в ході перевороту загинули троє солдатів. Після цієї новини прихильники опозиції і активісти вийшли на вулиці, щоб відсвяткувати цю подію.Заколотники опублікували відео, на якому Конде сидить в оточенні військових. Як зазначає «Бі-бі-сі», справжність запису поки що не встановлена.
Guinea's president Alpha Conde has been arrested by the military. Earlier heavy gunfire was heard in the capital. #Conakry #Militarycouptinguinea pic.twitter.com/h9ZgQtipGo
— Baillor Jalloh (@baillorjah) September 5, 2021
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і Африканський союз засудили переворот і зажадали негайного звільнення президента Конде. Західноафриканська країна Гвінея багата на природні ресурси, але роки заворушень зробили її однією з найбідніших країн світу. Конде обрали президентом у 2010 році, а п'ять років по тому його переобрали на другий термін. Після його закінчення він змушений був залишити пост, проте в березні 2020 року у Гвінеї провели конституційний референдум, завдяки якому президентські терміни Конде обнулились і він зміг балотуватися на третій термін. На виборах у жовтні 2020 року, за офіційними даними, Конде набрав 59% голосів. Опозиція звинувачувала владу у масштабних фальсифікаціях, що призвело до масових демонстрацій і заворушень. Внаслідок дій влади з розгону протестуючих загинули 12 осіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .
Фото - BBC News