Виробництво ворога залежить від того, чи є деталі, і якщо вони усі є, тоді він може зібрати понад 300 одиниць за місяць
Українська розвідка виявила, що росія почала виробництво безпілотних літальних апаратів "Шахед" на своїй території. Щомісяця в росії збирають від 330 до 350 таких БПЛА. Мета рф - до 2026 року встановити повний цикл виробництва дронів-камікадзе цього типу на своїй території.
Про це розповів заступник начальника ГУР МО України, генерал-майор Вадим Скібіцький у своєму інтерв'ю виданню "РБК-Україна". За його словами, у грудні було зафіксоване масове використання ворогом цих дронів.
"За нашою оцінкою, вони можуть виготовити (стільки вони, наприклад, зробили протягом грудня) 330-350 одиниць цих БПЛА. Але, знову ж таки, це залежить від того, чи є деталі, бо, наприклад, можуть бути корпуси, бойові частини, але немає двигунів. Що могли – зібрали і чекають тільки на двигуни. Прийшли двигуни – і відповідно, кількість готових виробів зросте, їх буде більше ніж 300", - зазначив він.
Але, як і у випадку з ракетами, всі "Шахеди" або так звані "Герань-2", що виготовляються, відразу йдуть на бойове застосування. І тому ми й бачимо різну кількість безпілотників, що застосовуються. Грудень показав, що навіть якщо у ворога і були якісь запаси, то вони на сьогодні вичерпуються, і всі ці БПЛА, які запускаються, буквально надходять з конвеєра".
Усі вироблені дрони надходять з конвеєрів одразу до бойового застосування. Через це постійно змінюється кількість застосованих БпЛА. Скібіцький зауважив, що за даними використання цих повітряних засобів у грудні, накопичені запаси ворога у разі якщо вони взагалі є - вичерпуються.
Окрім того, представник ГУР розповів про попередній контракт росії з Іраном. Він передбачав постачання БПЛА з Ірану до рф. Однак, після цього російський ВПК налагодив власне виробництво "Шахедів". Особливо активно воно працює в Єлабузі. Там розташовано щонайменше дві виробничі лінії. Більшість комплектувальників до дронів надходить з інших країн. Зараз росія планує вийти до 2026 року на повний цикл виробництва цих БПЛА .
"Я не впевнений, що їм вдасться замінити або знайти російський аналог, наприклад, електронної бази – мікросхем, чіпів тощо. Але стартери, корпус, бойову частину, двигуни, інші елементи навігаційної системи на сьогодні Російська Федерація здатна виготовляти", - заявив військовий.
За інформацією розвідки, в грудні ворог використав близько 770-780 БПЛА "Шахед". Російська армія почала значно більше використовувати ці ударні дрони. Окрім того, в рф досягли прогресу у виробництві корпусу для них. Вони виробляються тепер на території росії попри те, що більшість деталей і досі надходить з-за кордону.
У ГУР додали, що росія активно виробляє та збирає БПЛА на своїй території. Розвідники посилаються на те, що були знайдені фрагменти БПЛА після ворожих атак. Також були проаналізовані використані двигуни. Загальний аналіз засвідчив, що рф отримує ці деталі від трьох-чотирьох різних виробників, у тому числі китайських. До того ж росія змінила тактику використання "Шахедів". Тепер росіяни активно застосовують їх проти військових об'єктів на лінії фронту. Раніше вони обстрілювали об'єкти далеко в глиб України.
Обмежувальним фактором використання цих дронів є погана погода. Ці апарати працюють на малих висотах, а їх двигуни не призначені для роботи в суворих погодних умовах.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький також повідомляв про те, що росія виробляє близько 115-130 стратегічних ракет та 100-115 ракет оперативно-тактичного класу на місяць. Санкції обмежують росіянам можливості придбати іноземні комплектувальники.
Це змусило російських інженерів користуватись власними аналогами. Деякі типи ракет, як от Х-101, "Кинджал" та "Калібр" містять іноземні деталі. Відповідно деякі місяці вони взагалі не вироблялись. Скібіцький також зазначив, що Росія намагається підтримувати стратегічний резерв ракет. Це приблизно 30% від загальних запасів. До того ж рф використовує новітні ракети на полі бою майже відразу після їх виробництва.
Експерти британської слідчої організації Conflict Armament Research (CAR) у серпні 2023 року виявили, що росія активно виробляє ударні дрони, ідентичні іранським "Шахедам". Їх на той час вже використали проти України. Аналіз залишків БПЛА "Герань-2" показав значні відмінності в конструкції від іранського оригіналу. Це означало, що рф почала власне виробництво цих дронів. Деякі частини БПЛА вироблені в Росії, хоча більшість компонентів мають іноземне походження, переважно з Китаю, Швейцарії та США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.