У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Росіяни продовжують розгортати власне виробництво дронів на терторії рф
В російській федерацій йде активне виробництво ударних дронів, ідентичних іранським "шахедам". Ці безпілотники вже використовуються для терористичних атак на Україну.
До такого висновку дійшли експерти групи Conflict Armament Research (CAR). Це британська слідча організація, яка займається відслідковуванням поставок озброєння у зони конфліктів.
Так, фахівці CAR детально вивчили залишки двох збитих БПЛА "Герань-2". Зазначається, що раніше окупанти просто маркували даною назвою ті ж самі "шахеди" з Ірану, аби приховати поставки з Ісламської республіки. Однак зараз внутрішня конструкція цих апаратів суттєво відрізняється від оригіналу.
Експерти зробили висновок, що ці дрони точно були зроблені вже на території рф. В цьому варіанті є важливі відмінності в механізмі роботи планера, а також в деяких інших системах, у тому числі в навігаційних. Відзначається, втім, що майже всі комплектуючі дронів - не російського походження. Більшість компонентів були вироблені в Китаї, Швейцарії та Сполучених Штатах.
Отже, гарна новина полягає в тому, що москва не має технологій для виготовлення власних комплектуючих. Розслаблятися, втім, не варто: погана новина в тому, що рф все ще може закуповувати імпортні деталі - навіть попри масштабні санкції.
В CAR стверджують, що нові "герані" працюють за тими самими принципами, що й "шахеди" з Ірану. Фактично, росіяни просто копіюють технологію, додаючи деякі свої ноу-хау. Тим не менш, навіть зроблена таким чином зброя залишається небезпечним противником для України.
В доповіді експертів констатується, що тепер агресор має як мінімум два шляхи для поповнення свого арсеналу дронів: імпорт та власне виробництво. Скоріше за все, росії вдасться швидко "наклепати" величезну кількість БПЛА.
"Аби перешкодити такому сценарію, необхідно виявити та перекрити канали, якими російська федерація продовжує отримувати компоненти західного виробництва, критично важливі для виробництва свого озброєння", - резюмують фахівці CAR.
Раніше ми вже повідомляли про те, що в рф будується величезний завод з будівництва "шахедів". Очікується, що він запрацює вже навесні чи влітку 2024 року. "Інформатор" також писав про успішну атаку українських морських дронів на Новоросійськ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.