У Буданова назвали кількість ракет, які росія виробляє на місяць

Росіяни намагаються тримати певний стратегічний резерв ракет, ворогу не вдалося наростити обсяги виробництва

Виробнитцво ракет рф
Рф все ще має можливість виробляти ракети

Росія станом на січень 2024 року виробляє понад 200 ракет в місяць. Це, зокрема, близько 115-130 стратегічних ракет, а також 100-115 ракет оперативно-тактичного класу. За останні місяці виробництво у рф не збільшилося.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів представник ГУР МО, генерал-майор Вадим Скібіцький. За його словами, ворогу не вдалося наростити обсяги виробництва ракет.

"Вони не змогли суттєво наростити ці обсяги. Наразі максимальні показники залишаються такими ж (як у жовтні минулого року - ред.) - це близько 115-130 стратегічних ракет. Однак вони можуть відрізнятись в залежності від місяця. Рівень виробництва залежить від завантаження потужностей, від комплектуючих, адже дуже багато деталей - у тих же Х-101, "Кинджала", "Калібра" - іноземного виробництва", - сказав представник ГУР.

За словами Скібіцького, рф багато втратила саме за рахунок того, що її підприємства, які займались постачанням комплектуючих, перебувають під міжнародними санкціями. А своїми аналогами країна-терористка не може покрити власні потреби. Наприклад, у грудні вона взагалі не виробляла деякі види ракет.

Як зазначив Скібіцький, зараз росіяни намагаються тримати певний стратегічний резерв. Як правило, це близько 30% від тих запасів, що є у ворога.

"Яскравий приклад - з середини вересня росіяни не застосовували ні Х-101, ні "Калібр". Відбувалось накопичення цих ракет. До того ж ми чітко розуміємо, що все вироблене відразу поставляється на поле бою. Якщо говорити про випущені крилаті ракети, то під час атак фіксувались вироби III, IV кварталу випуску. Це вкотре свідчить про те, що в них запаси не дуже великі, і те, що виробляється, відразу застосовується проти нашої держави", - каже Скібіцький.

Щодо оперативно-тактичних ракет, то як повідомив Скібіцький, вся лінійка - Х-31, Х-35, Х-29, Х-59 - виробляється здебільшого з російських компонентів. Їх ворог насамперед скеровує на наші засоби протиповітряної оборони та радіолокаційні станції.

"Крім того, це ракета зовсім іншого класу - вона не стратегічна. Це керовані авіаційні ракети. Відповідно, і цілі, для яких вони можуть застосовуватись, теж інші. Ці ракети - Х-31 і Х-59 - спрямовані насамперед на засоби протиповітряної оборони, на наші радіолокаційні станції, які необхідно уразити ворогу перед або під час нанесення масованих ударів... На жаль, вони мають можливість виробляти 100-115 ракет саме цього оперативно-тактичного класу (на кшталт Х-31, Х-59 тощо)", - розповів Вадим Скібіцький.

Виробництво зброї у рф: які країни постачають деталі окупантам

Видання Politico 11 січня повідомило, що росія продовжує отримувати західні компоненти для озброєння, попри санкції. Найбільшим постачальником технологій для військових товарів стала американська компанія Intel, за нею йде китайська Huawei. У топ10 увійшли американські компанії Analog Devices, AMD, Texas Instruments, IBM і Dell. Зазначається, що росії вдалося реконфігурувати свої ланцюжки постачання. Найбільше постачань тепер йде з Китаю, Гонконгу, Туреччини та ОАЕ.

За оцінками України, у 2022 році російські виробничі потужності становили 50 ракет на місяць, до середини 2023 року подвоїлися до 100 і досягли 115 до кінця року. Автори дослідження вважають, що якщо рф продовжить темпи війни, то виснажить свої запаси. Партнери України ввели санкції проти багатьох західних компонентів з 2800, які були знайдені в уламках російської зброї на полі бою. Аналіз показників російської торгівлі показує, що за перші 10 місяців минулого року західні компанії поставили 48% таких компонентів, а Китай - 45%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube