Головна
Україна
Події
23:40, 25 Листопада
Информатор UA

Интро

"Благодійний фонд Сергія Притули" передав у розпорядження української розвідки супутник ICEYE, а також контрактний доступ до бази даних сузір’я SAR-супутників. Про це повідомили в пресслужбі Головного управління розвідки Міноборони, - передає Інформатор. Завдяки отриманим можливостям ГУР вдалося провести космічну радіолокаційну розвідку близько 150 районів розташування росіян. Вони зоседженні як на тимчасово окупованих землях України, так і на території РФ і її союзників. "Завдяки проекту в якому взяла участь велика кількість патріотів України, виявлено та підтверджено близько 2600 одиниць військової техніки. Зокрема: танки, САУ, ББМ, вертольоти, ОТРК "Іскандер", ЗРК "С-300", ЗРГК "Панцир-С1", ворожі РЛС, понтонні переправи, катери та намети у місцях розташування підрозділів ворога", - розповіли в розвідці. Отримані дані дали можливість визначити приховане розміщення загарбників у лісових насадженнях при будь-якій погоді та порі доби. Також вдалося виявляти антенні системи та позицій засобів ворожої ППО, щоб потім наносити по них удари. Що цьому передувало? У серпні благодійний фонд Сергія Притули придбав супутник та доступ до бази даних знімків сузір’я супутників компанії ICEYE на кошти, зібрані на три безпілотники Bayraktar. 600 мільйонів гривень на них залишилися невитраченими, оскільки виробник – турецька компанія Baykar – вирішила не продавати, а подарувати українцям безпілотники. Коли спливе оплачений термін доступу до бази даних, супутник залишиться в повній власності України – до моменту закінчення терміну його функціональності на орбіті. Нагадаємо, роскосмос обходить міжнародні санкції через "Газпробманк". Крім того, додаток Starlink Ілона Маска став найбільш завантажуваним в Україні. Раніше Інформатор писав, що науковці з України запустять космічну місію на Місяць.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

У ГУР розповіли скільки районів зосередження росіян і ворожої техніки вдалося виявити завдяки "народному" супутнику

Читать на русском

Дані знадобилися, аби наносити вогневе ураження по об'єктах окупантів

Читать на русском
У ГУР розповіли скільки районів зосередження росіян і ворожої техніки вдалося виявити завдяки "народному" супутнику
Ілюстративне фото

Дані знадобилися, аби наносити вогневе ураження по об'єктах окупантів

"Благодійний фонд Сергія Притули" передав у розпорядження української розвідки супутник ICEYE, а також контрактний доступ до бази даних сузір’я SAR-супутників.

Про це повідомили в пресслужбі Головного управління розвідки Міноборони, - передає Інформатор. Завдяки отриманим можливостям ГУР вдалося провести космічну радіолокаційну розвідку близько 150 районів розташування росіян. Вони зоседженні як на тимчасово окупованих землях України, так і на території РФ і її союзників.

"Завдяки проекту в якому взяла участь велика кількість патріотів України, виявлено та підтверджено близько 2600 одиниць військової техніки. Зокрема: танки, САУ, ББМ, вертольоти, ОТРК "Іскандер", ЗРК "С-300", ЗРГК "Панцир-С1", ворожі РЛС, понтонні переправи, катери та намети у місцях розташування підрозділів ворога", - розповіли в розвідці.

Отримані дані дали можливість визначити приховане розміщення загарбників у лісових насадженнях при будь-якій погоді та порі доби. Також вдалося виявляти антенні системи та позицій засобів ворожої ППО, щоб потім наносити по них удари.

Що цьому передувало?

У серпні благодійний фонд Сергія Притули придбав супутник та доступ до бази даних знімків сузір’я супутників компанії ICEYE на кошти, зібрані на три безпілотники Bayraktar. 600 мільйонів гривень на них залишилися невитраченими, оскільки виробник – турецька компанія Baykar – вирішила не продавати, а подарувати українцям безпілотники. Коли спливе оплачений термін доступу до бази даних, супутник залишиться в повній власності України – до моменту закінчення терміну його функціональності на орбіті.

Нагадаємо, роскосмос обходить міжнародні санкції через "Газпробманк". Крім того, додаток Starlink Ілона Маска став найбільш завантажуваним в Україні.

Раніше Інформатор писав, що науковці з України запустять космічну місію на Місяць. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.