Науковці з України запустять космічну місію на Місяць

Читать на русском

Бажаємо вдалого старту та успішного польоту на Місяць усій команді місії Artemis 1

Читать на русском
Науковці з України запустять космічну місію на Місяць

Бажаємо вдалого старту та успішного польоту на Місяць усій команді місії Artemis 1

Українці запускатимуть космічну місію на Місяць. Вперше після 50 років США і NASA разом із міжнародними партнерами запустять потужну ракету Space Launch System висотою 98 метрів. Вона нестиме капсулу Orion, що має дістатися Місяця, облетіти супутник Землі та повернутися на Землю.

Про це повідомила заступниця голови Верховної ради України Олена Кондратюк, передає Інформатор.

На борту капсули будуть розміщені три манекени із тисячами датчиків для випробувань і тестування всіх параметрів польоту. Якщо все пройде успішно, то очікується, що політ на Місяць з астронавтами на борту відбудеться у 2025-26 роках.

"Приємно, що серед тих, хто бере участь у підготовці цієї унікальної місії під назвою Artemis 1 є й українські науковці. Це Олег Гуща з Дослідницького центру NASA у Ленглі", - заявила Кондратюк.

У коментарі CBS 6 він розповів, що ця місія означає значно більше.

"Якщо говорити про мене особисто, то я зараз думаю про дітей з моєї рідної України, на яких вплинула війна. І я сподіваюся, що ця місія стане для них можливістю відволіктися і надихнутися красою досліджень глибокого космосу", - сказав Гуща.

Скріншот
Скріншот

Зазначимо, що новий запуск корабля SLS та капсули Oirion заплановано на 3 вересня. Як пише видання Associated Press, це нова спроба запуску, бо фахівці змінили процедури заправки. Зараз 322-футова (98-метрова) ракета знаходиться на майданчику в Космічному центрі Кеннеді з порожньою капсулою екіпажу. Це найпотужніша ракета, створена NASA. 

Під час спроби запуску в понеділок один із чотирьох головних двигунів основного ступеня ракети не вдалося достатньо охолодити до запланованого моменту запалювання перед стартом. Операцію з охолодження провели на пів години раніше перед спробою запуску в суботу після обіду.

Нагадаємо, Роскосмос обходить міжнародні санкції через "Газпробманк". Крім того, додаток Starlink Ілона Маска став найбільш завантажуваним в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Заголовне фото: з відкритих джерел

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.