У горах Туреччини пропала альпіністка з України. Брат жінки вважає, що її викрали

Читать на русском

Пошуки тривають безперервно, починаючи з 11 травня

Читать на русском
У горах Туреччини пропала альпіністка з України. Брат жінки вважає, що її викрали

Пошуки тривають безперервно, починаючи з 11 травня

З 11 травня в Туреччині тривають безперервні пошуки альпіністки з України — Яни Кривошеї. На початку місяця вона вирушила в гори Анталії, щоби підкорити вершину Геїк Сіврісі (Geyik Sivrisi), але раптово зникла. Днями жандармерія отримала останню геолокацію, яку дав мобільний телефон зі стільникових вишок: судячи з даних, він знаходився в декількох десятках кілометрів від наметового містечка.

Брат зниклої жінки — В’ячеслав Кривошея, зробив пост у себе в Facebook, де розповів про все, що знає, і дав подробиці щодо ходу розслідування, — повідомляє Інформатор.

Отже, Яна вирушила до Туреччини на травневі свята — з 1 травня. Вона любить альпінізм і трекінг (піший туризм), збиралася «штурмувати» гору Геїк Сіврісі. Про поїздку знала тільки мама, при цьому, ні умовні дати перельотів, ні плани дочка їй не називала.

  • 1 травня:

10:00 — Яна вилітає літаком «Одеса — Стамбул — Анталія».
15:00 — трансфер у кемпінг Josito.
У кемпінгу жінка питала про маршрути на гору. Її там бачили й радили одній не йти.
  • 2 травня

5:10 — Яна перевіряє на телефоні погоду (по mostly sunny weather).
11:15
— робить фото, дзвонить мамі по Viber, але та не відповідає. Пише їй: «Христос Воскрес! На вершині». За ідеєю, вона хотіла прикріпити фото, але через поганий зв’язок воно не надіслалось. Робить дзвінок близьким по Telegram і Viber, але відповіді не отримує.
14:10 — відкриває карту, робить фото.

  • 3–4 травня

Телефон подає ознаки життя: батарея працює, сигнал є, але активності користувача немає. Далі розряджається акумулятор.
Мама запитує в Viber: «Де ти?». Відповіді немає. На наступний день (4 травня) вона говорить про зникнення близьким.

  • 6–10 травня

Родичі починають аналізувати пошту, чати й соціальні мережі. Знаходять квитки. Дзвонять у готелі, які Яна відкривала в браузері. Встановлюють, куди саме попрямувала дівчина, і знаходять кемпінг, де вона зупинилася. Там знаходять її знайомих — просять приєднатися до пошуків.

  • 10 травня

21:00 — в аеропорту Одеси сідає літак, на якому повинна була бути жінка.
23:00 —
вдома Яни немає. Родичі повідомляють українському консулу в Туреччині про зникнення людини.

  • 11 травня

Брат Яни бере квитки на літак. Виліт 12 травня о 10:00. Продзвонює авіакомпанії з питанням, чи була його сестра на їх авіарейсах. На жоден із літаків вона не сідала.
15:00 — син жінки заявляє на «102» про зникнення мами. До них додому приїжджає слідчо-оперативна група, вилучає зубну щітку.
Тим часом друзі в передбачуваному кемпінгу шукають намет Яни. Безуспішно. Подають заяву в жандармерію.

  • 12 травня

Знайшли намет. Шість альпіністів пройшли по маршрут на гору.
17:00 — брат Яни прилітає до Анталії, направляється в кемпінг. Запитує рятувальників про останнє місце розташування телефону за даними від стільникового оператора. Відповідь — стільникова вишка в Манавгаті, а це 80 км від гори, на яку повинна була йти жінка.
21:00 — брат альпіністки подає заяву в поліцію. Просить жандармів отримати інформацію від веж стільникового зв’язку, щоби дізнатися, де знаходилася жінка в період 1–4 травня.

  • 13 травня

Початок пошукової операції. Запустили дрони. Даних від стільникових веж немає.

  • 14 травня

Пошукова операція.
Брат Яни зійшов на вершину гори, підйом зайняв 3 години. На спуску переглянув лижні траси й небезпечні ділянки. Даних від стільникових веж немає.
21:00 — підключають адвоката. Просять через нього отримати інформацію від веж стільникового зв’язку, до яких був підключений телефон у період 1–4 травня, на що отримують відповідь: «Анкара відповість тільки в понеділок».

  • 15 травня

9:00 — офіційний запит від брата з адвокатом щодо даних оператора мобільного зв’язку. Прокурор схвалив. Пошукова операція триває. Даних нема.

  • 16 травня

Даних від веж стільникового зв’язку немає. Пошукова операція триває. Поліція зняла відбитки з усіх речей Яни.

Наскільки відомо, станом на 18 травня ситуація не змінилася. До пошуків жінки залучені рятувальники, волонтери, жандармерія й альпіністи кемпінгів. Невідомо, чи поверталася Яна в намет після того, як пішла на гору. У неї є деякі речі, але водночас відсутні два рюкзаки. Версій щодо події, зі слів В’ячеслава Кривошеї, кілька:

  • заблукала, впала в невідомому поки їм місці;
  • попрямувала в інше місце (малоймовірно);
  • викрадення.

В горах Турции пропала альпинистка из Украины

Раніше ми повідомляли про те, що на Евересті загинули двоє альпіністів, намагаючись підкорити вершину. Вони стали першими жертвами в сезоні 2021 року.

Також писали, що в Карпатах під час сходження з Говерли заблукали 15 туристів. Їх вдалося розшукати. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.