У ДТЕК відповіли, чому енергетики не купують ППО

У ДТЕК зазначили, що захистити об'єкти енергосистеми можна двома способами

ДТЕК
У ДТЕК заявили, що енергетики не можуть купити ППО і поставити на ТЕС

Енергетики не можуть купити зенітний ракетний комплекс (ЗРК) Patriot і поставити на ТЕС, як би вони цього не хотіли. Однак вони можуть і будують захисні споруди на об'єктах енергетики. Про це 2 жовтня повідомили у пресслужбі ДТЕК.  

У ДТЕК розповіли, як електростанції захищаються від обстрілів і чи були вони до цього готові. Вказується, що захистити об'єкти енергосистеми можна двома способами.

"Активний захист - це ППО, яке збиває ракети та дрони, що є найнадійнішим захистом об'єктів енергетики. Щодня президент України та Уряд працюють з країнами-партнерами для збільшення кількості ППО. Це визначено одним з найважливіших пріоритетів на державному рівні. Енергетики не можуть купити Patriot і поставити на ТЕС, як би вони цього не хотіли, однак вони можуть і будують захисні споруди на об'єктах, і якраз пасивний захист - це захисні споруди від уламків ракет і дронів при вибухових хвилях, які долітають на об'єкти енергетики", - зазначили у ДТЕК. 

Також для захисту від прямих попадань дронів встановлюються бетонні конструкції навколо підстанцій Укренерго та трансформаторів електростанцій. Будівництво пасивного захисту на теплостанціях ДТЕК почалося з першої ж атаки восени 2022 року.

"Цей процес постійно триває, під час останніх атак навесні 2024 року усі ТЕС ДТЕК мали захисні споруди пасивного захисту, на жаль, укриття не врятує трансформатор від прямого попадання ракети. Тим більше жодне укриття не вбереже від прямого влучання в енергоблок, але укриття все одно потрібне, і воно рятує життєво важливе обладнання від уламків. Якби не потужна робота наших сил ППО та вчасне будівництво енергетиками захисних споруд, ситуація зі світлом була б значно складнішою", - додали у ДТЕК. 

Експерт з енергетики про захист енергооб'єктів України

Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначив, що Міністерство відновлення не добудувало 7 споруд третього рівня захисту енергооб'єктів, витративши понад 140 мільярдів гривень. Про це він розказав в етері Еспресо.

"Відомо, що Міністерство відновлення займалося будівництвом інженерних споруд третього рівня для захисту енергооб'єктів. Вони будували 7 споруд, жодну з них не збудували, а витратили понад 140 мільярдів гривень. Потім зупинилися, всі в уряді зрозуміли, що нема на це грошей. На мій погляд, більш ефективна стратегія застосовувалася компанією "Укренерго", коли будувався захист першого та другого рівнів. Ці рівні набагато дешевші, ніж захист третього рівня", - прокоментував Омельченко.

Експерт з енергетики додав, що компанія "Укренерго" також робила запаси резервного обладнання, яким можна було швидко замінити пошкоджене обладнання після обстрілів.

"Мені здається, що друга стратегія набагато дешевша і динамічніша, тому її потрібно застосовувати, ніж будувати величезні споруди за величезні гроші держави, і невідомо, коли те будівництво завершиться", - зауважив Омельченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube