Передавати актуальні дані лічильників слід в останні 2 дні поточного місяця до 3-го числа наступного, це дозволяє уникнути розбіжностей між розрахованим та фактично спожитим обсягом електроенергії та отримувати рахунки лише за реально використане світло
До 3 жовтня українці мають передати покази лічильника, щоб ДТЕК розрахував обсяг тільки тієї електроенергії, яку фактично спожили. Через чат-бот ДТЕК Дніпровські електромережі у Viber та Telegram ви можете надіслати свої дані за лічені хвилини не виходячи з дому. Про це 1 жовтня повідомили в ДТЕК Дніпровські електромережі.
Сервіс працює 24/7 і моментально опрацьовує ваші запити завдяки високому рівню автоматизації. Для того, щоб почати користуватися чат-ботом необхідно:
Передавати актуальні дані лічильників слід в останні 2 дні поточного місяця до 3-го числа наступного. Це дозволяє уникнути розбіжностей між розрахованим та фактично спожитим обсягом електроенергії та отримувати рахунки лише за реально використане світло. Крім показів лічильників, з допомогою чат-бота також можна:
Лічильники "день - ніч" запрограмовані на два режими обліку електроенергії – залежно від часу доби. Так:
Нині в Україні діє тариф 2,64 грн грн/кВт-год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт-год.
Двозонний лічильник можна купити самостійно або у свого оператора електроенергії під час замовлення послуги із заміни лічильника. Ціна залежить від моделі. У 2023 році вона складала в середньому 3000-4000 грн.
Втім, перед самостійною покупкою приладу все одно доведеться звернутись до компанії, якій ви платите за світло, – там скажуть, які моделі підходять. Також саме постачальник займатиметься:
Щоб встановити лічильник, потрібно:
Для прикладу візьмемо сім'ю із трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою та бойлером та споживають 300 кВт-год електроенергії на місяць. Якщо у них немає двотарифного лічильника, весь цей обсяг оплачується за денним тарифом (2,64 грн) – на 792 грн.
Однак якщо частина цієї електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час включатиметься бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом (1,32 грн).
Таким чином, за споживання з 23:00 до 7:00 у такому разі доведеться заплатити 264 грн. І стільки ж за денне. Тобто у сумі – 528 грн.
Відповідно, лише за один місяць можна заощадити понад 260 грн. Окупність двозонного лічильника ціною 3000 грн за такого споживання складе близько року, після чого почнеться чиста економія. Втім, слід також враховувати, що тарифи можуть підвищити. І тоді термін окупності скоротиться.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.