ДТЕК будує нові вітроелектростанції
В Україні третє місце з виробництва електроенергії посідає зелена енергетика. Основні переваги чистої енергії - сонячним та вітровим електростанціям не потрібно паливо, також від них немає шкідливих викидів, вони стійкі до обстрілів. Про це повідомили у ДТЕК.
Сонячні й вітрові електростанції за різної погоди виробляють від 10 до 15% української електроенергії. Наразі ДТЕК будує нові вітроелектростанції, щоб українці були зі світлом.
"Третє місце з виробництва електроенергії посідає зелена енергетика. Попереду тільки атомні та теплові станції. Переважно це сонячні й вітрові електростанції. За різної погоди вони виробляють від 10 до 15% української електроенергії. Основні переваги чистої енергії - сонячним та вітровим електростанціям не потрібно паливо, також від них немає шкідливих викидів, саме через це Україна, як і весь світ, зробили ставку на розвиток зеленої енергетики, і ще вона стійка до обстрілів, складно пошкодити сонячні станції, яких тисячі по всій країні, як великих, так і маленьких, наприклад, на дахах будинків, або знищити всі вітротурбіни, їх в Україні декілька сотень, тому зараз ДТЕК будує нові вітроелектростанції, щоб у нас з вами було світло", - заявили у ДТЕК.
Станом на вересень 2024 року в енергобалансі України на відновлювану енергію загалом припадає 10%. Розвивати цей напрям в Україні почали на 10-20 років пізніше, ніж у Європі – перші гравці на ринку з’явилися у 2012 році. Подальший розвиток у 2014 році загальмувала окупація Криму та війна на Донбасі. Але після певної паузи у 2017-2019 роках відбулося швидке зростання переважно сегменту сонячної енергетики, шляхом чого частка відновлюваних джерел досягла 10%. Під час повномасштабної війни частина цих потужностей була знищена або втрачена на тимчасово окупованій території. За словами голови правління Громадської спілки «Українська вітроенергетична асоціація» Андрія Конеченкова, та згідно з його оглядом «Вітроенергетичний сектор України 2023», до повномасштабного вторгнення вітрова генерація становила близько 2,5% в енергобалансі України, а зараз цей показник знизився до 1,2% через окупацію вітрових електростанцій на півдні. Встановлена потужність ВЕС в Україні становить 1,9 ГВт. Конеченков уточнює, що 1,3 ГВт перебувають під окупацією в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях.
13 серпня 2024 року Уряд затвердив Нацплан дій з відновлюваної енергетики до 2030 року, який передбачає досягнення 24 ГВт потужностей ВДЕ в Україні і 27% частки ВДЕ у валовому кінцевому споживанні енергії. Для його виконання треба побудувати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.