У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Це потрібно для спрощення відновлення документів звільнених бранців
Міністерство цифрової трансформації розробило рішення «Персональний менеджер», завдяки якому звільнені з полону зможуть отримати допомогу у відновленні паспорта, свідоцтва про шлюб, водійського посвідчення тощо. Для кожного полоненого в Дії буде створено персональну картку, і за ним закріплюватиметься менеджер підтримки. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення на сайті Президента України.
Як зазначається, нову послугу в Дії анонсував міністр цифрової трансформації Михайло Федорів 30 грудня на засідання Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Штаб було створено на доручення президента України Володимира Зеленського у березні 2022 року. Необхідність утворення такої структури була обумовлена тим, що з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну зростала кількість полонених у країні-агресорі з числа українських військовослужбовців різних підрозділів та силових відомств. Для організації якісної роботи Штабу було залучено чимало фахівців із силових структур та міністерств.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що понад місяць тому, під час спілкування зі звільненими з полону бійцями та їхніми рідними, почув про бюрократичні складності з відновленням документів, що іноді виникають у звільнених бранців. Тож він звернувся до віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, і після обговорення цієї проблеми було вирішено додати в Дію спеціальний функціонал для колишніх полонених.
У застосунку “Дія” є низка функцій, створена для допомоги захисникам України. А саме:
Дія (скорочення від «Держава і я») — мобільний застосунок, вебпортал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Дію було вперше презентовано у 2019 році й офіційно запущено у 2020 році.
Застосунок дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях. Також через Дію (застосунок і/або портал) можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Раніше Інформатор повідомляв, як працює “Дія” за відсутності електрики та інтернету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.