У Давосі проходить четверта зустріч радників щодо формули миру: Єрмак розповів деталі

Читать на русском

Серед тем обговорення - світовий порядок та справедливість

Читать на русском
Зустріч у Давосі
На зустрічі присутні представники 81 країни

Серед тем обговорення - світовий порядок та справедливість

У неділю, 14 січня, у Давосі проходить зустріч радників з нацбезпеки щодо формули миру, яку пропонує Україна. Серед учасників - 81 країна та міжнародна організація. Для порівняння: на попередній зустрічі, що відбувалась на Мальті, було 66.

Серед тем, які обговорюють учасники - світовий порядок, справедливість та покарання агресора. Про це написав голова Офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram. 

Своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, шість - Південної Америки, три - Північної Америки та ще дві - Океанії.

Хорошим знаком, на думку Єрмака, є також постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській формулі миру. Він каже, що країни Глобального Півдня все більше включаються в спільну роботу.

"Це свідчить про розуміння: цей конфлікт (агресія рф. - Ред.) у Європі є викликом для всього людства. Сьогодні у Давосі ми говоримо про світовий порядок і справедливість", - зазначив Єрмак.

На зустрічі радників голова ОП розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних обстрілів росією українських міст. Єрмак поділився доказами руйнувань цивільної інфраструктури, розказав про загиблих цивільних. Він також виступив проти припинення вогню: вважає, що це не стане кінцем російської агресії в Україні, а лише дасть агресору паузу для накопичення сил.

Українська делегація в Давосі
Українська делегація в Давосі

"Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо – або виграємо і живемо далі. І ми боремось", - відмітив Єрмак.

Голова Офісу президента зазначає, що нинішня зустріч радників у Давосі є "логічним продовженням" попередніх переговорів. П'ять пунктів української формули миру вже були розглянуті. Це ядерна безпека, продовольча та енергетична безпека, звільнення ув'язнених і депортованих(зокрема дітей), а також відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

"Ще п'ять маємо опрацювати тут. Серед них: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації та повторення війни, підтвердження закінчення війни. Як і на Мальті, кожен із цих пунктів буде презентований країнами, які є співлідерами відповідних треків формули", - акцентував Єрмак.

На його думку, тепер слід визначитися щодо подальших дій. Зокрема, узгодити формат проведення Глобального саміту миру. Єрмак вбачає правильним створення платформи, яка зафіксує конкретні частини комплексного плану.

Зустріч у Давосі
Зустріч у Давосі

"Щоб рухатись далі, потрібно домовитись щодо формату проведення Установчого саміту миру. Сподіваюсь, ми зуміємо знайти прийнятний варіант. Це дозволить приступити до розробки детальних дорожніх карт для кожного з пунктів формули. Країни-лідери відповідних напрямів формули могли б прийняти тематичні конференції, щоб фіналізувати алгоритми їх реалізації", - резюмував очільник президентського офісу. 

Зустріч у Давосі: що відомо

Нагадаємо, що з 15 до 19 січня проходитиме зустріч у Давосі, що у Швейцарії. Цей захід має назву Світовий економічний форум. Там будуть присутні представники близько 120 країн, вони обговорюватимуть актуальні економічні та інші проблеми сучасності. 

Очікується, що до Швейцарії прибуде і президент Володимир Зеленський. Він вже анонсував свій візит та особистий виступ перед світовою спільнотою. Голова держави пробуде в Давосі декілька днів. 

Однак українська делегація вже прибула в країну раніше за президента. Там вони проводять свої зустрічі, а також деякі технічні та організаційні перемовини. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.