Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Поки що фахівці моніторитимуть акваторію Прип'яті
У Чорнобильській зоні відчуження запустили систему природоохоронного моніторингу. Ця система працюватиме на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на прес-службу Vodafone.
Першим етапом співпраці стало розгортання пілотного проекту «Радагаст», який передбачає забезпечення відеоспостереження за акваторією річки Прип'ять та прибережними зонами. Нагляд здійснюється з кутом зору до 300 º та можливістю оптичного наближення до х42. Безперебійна передача даних реалізована на базі мережі 4G Vodafone. Система дозволить оперативно знаходити "сталкерів", які нелегально потрапляють до Чорнобильської зони.
"Нові рішення дозволяють вести спостереження за територією, фіксувати різні зміни, явища та обробляти отриману інформацію в автоматичному режимі. Крім того, алгоритми штучного інтелекту завдяки зібраним даним зможуть програвати різні сценарії розвитку подій на території заповідника", - цитується заступник гендиректора Vodafone. Україна" Андрій Большаков.
Вчені, які працюють у Заповіднику, отримали нові інструменти та можливості для вивчення явищ рослинного та тваринного світу. Пілотний проект дозволить протестувати обладнання, яке використовуватиме для моніторингу - відеокамери, тепловізори, акустичні та сейсмічні сенсори.
«Робота над розгортанням системи ситуаційної обізнаності на території заповідника розпочалася у травні 2021 року. Ми об'єдналися з партнерами, підписали меморандум про співпрацю, встановили вежу та потужну камеру. Це дозволяє цілодобово відслідковувати та реагувати на те, що відбувається на території під наглядом, адже завдяки потужному об'єктиву камери ми можемо побачити навіть рибальський гачок на відстані кількох кілометрів», - додає Михайло Горбенко, член правління ГО «Аеророзвідка» Директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосфери зазначає, що «управління та нагляд за землями Заповідника – досить складне та об'ємне завдання, оскільки його територія радіаційно забруднена становить 227 тисяч гектарів. Саме тому для нас онлайн-моніторинг – перехід на якісно новий рівень менеджменту. Крім того, величезною проблемою Чорнобильської зони є пожежі, а цілодобовий моніторинг дозволить зафіксувати спалах практично миттєво та оперативно його локалізувати».
Раніше ми повідомляли, що у Чорнобильській зоні розпочали поховання радіоактивних відходів. Також писали про те, що у Чорнобильському заповіднику оселилися 20 рисей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .