Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Мешканці міста не захотіли змінювати його назву на нову, тому Червоноград так і залишився Червоноградом
Мешканці Червонограда визначились, яка назва міста їх влаштовує найбільше. Голосування громадян про перейменування назви міста завершилось і більшість людей висловилась за стару назву. Тож Червоноград й надалі залишатиметься Червоноградом. Цього разу без змін.
Голосування про зміну назви міста Червонограда стартувало ще 25 жовтня. Воно відбувалося онлайн, власне не електронній платформі, і у ньому взяло участь лише 2823 із 65 тис. мешканців, які проживають у місті.
35,1 % учасників голосування висловили за те, щоб місто не змінювало своєї назви. Ще 29,5 % городян не проти, щоб нова назва звучала, як Кристинопіль. За назву Шептицький проголосували лише 2,7 % людей. Інші варіанти набрали менше сотні голосів. Автором голосування став виконавчий комітет Червоноградської міської ради.
Червоноград заснований у 1692 році Феліксом Казиміром Потоцьким, коронним гетьманом Польщі. Фелікс був представником того самого роду Потоцьких, чий палац нині є окрасою Львова, та чий парк в Софіївці відомий на всю країну і далеко за її межами.
Спочатку місто називалося Кристинопіль на честь дружини гетьмана Кристини Любомирської. У 1951 році, після приєднання західної України до Радянського Союзу, місто було перейменовано на Червоноград.
Червоноград є важливим промисловим центром. Тут розташовані підприємства вугільної промисловості, машинобудування, харчової промисловості та інші.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Києві перейменували 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами. Столиця продовжує процес дерусифікації міських об’єктів, зокрема, зелених зон.