Жодних Московської, Пушкіна та Толстого: в Україні більше не буде російських назв вулиць та міст

Читать на русском

У Харкові, Запоріжжі, Києві та ще багатьох містах України доведеться перейменувати вулиці, парки, провулки. Таким чином українці позбудуться радянської спадщини.

Читать на русском
Українці дерусифікують вулиці та міста
Українці дерусифікують вулиці та міста

У Харкові, Запоріжжі, Києві та ще багатьох містах України доведеться перейменувати вулиці, парки, провулки. Таким чином українці позбудуться радянської спадщини.

Україна продовжує позбуватися радянської спадщини й сьогодні, 21 березня, Верховна Рада прийняла проєкт закону, що передбачає перейменування всіх вулиць, площ та провулків з проросійськими назвами, а також знесення всіх пам'ятників, що пов'язані з росією. Міста, які мають проросійські назви, також будуть перейменовані на нові.

Ухвалений депутатами законопроєкт № 7253 передбачає "деколонізацію топоніміки". Відтак, жодних назв вулиць, міст, сіл, провулків чи парків, які пов'язані з росією, її історією чи культурою в Україні більше просто не буде.

Також законопроєктом виключено повторення такої ситуації у майбутньому.  Мета полягає в тому, щоб захистити суверенітет, територіальну цілісність та національну безпеку України, а також очистити та оновити суспільний простір від нав’язаних ідеологій, убезпечити від впливу радянсько-російських наративів на світогляду. 

Передбачається зміна багатьох назв у Києві, Запоріжжя, Кривому Розі, Харкові.  

Дерусифікація у Києві

У початку поточного року, жителі Києва проголосували за перейменування семи міських об'єктів, включаючи три станції метро. Серед них була станція "Дружби народів", яку вирішили перейменувати на "Звіринецьку" на честь історичної назви місцевості. "Площа Льва Толстого" стане площею "Українських героїв", а нова станція метро "Проспект Правди" отримала назву "Варшавська".

 Де ховаються пам'ятники Леніну в Україні?

В Україні ще залишилось близько двадцяти пам'ятників Володимиру Леніну, повідомив голова громадської організації "Світанок" Вадим Поздняков у своєму блозі для lb.ua. За його словами, найбільше пам'ятників радянському вождю знаходиться на Одещині, зокрема по одному в селах Виноградівка, Залізничне, Калчева, Голиця та Владичень. 

Ще один - у селі Затишшя Захарівського району та три - на закритих територіях в Одесі, зокрема на території авіазаводу, дитячої дорожньої лікарні та на заводі імені Лібхнехта.

Два інших "вожді" знаходяться на Полтавщині, один у селі Веселий Поділ, а інший - у санаторії "Сосновий Бір" Зіньковського району. Також є пам'ятник на заводі НКМЗ у Краматорську.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у метрополітені Києва курсуватиме патріотичний арт-потяг. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.