У Чернівецької ОВА опублікували села і міста у Чернівецької області, які входять до прикордонної зони і заявили, що на перебування там потрібен дозвіл
Для перебування у прикордонній зоні Чернівецької області необхідно отримати дозвіл. В’їзд, перебування, проживання, провадження робіт та пропуск у 5-кілометрову прикордонну смугу здійснюється на підставі дозволу Держприкордонслужби. Це стосується не лише військовозобов’язаних, а й жінок та дітей.
Про це повідомляє Чернівецька ОВА. За її даними, документи необхідні для рибальства, мисливства, пересування на транспорті та проведення робіт. До районів 5-ти кілометрової прикордонної смуги Буковини відносяться такі населені пункти:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Селятин»
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Фальків»:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Красноїльськ»:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Порубне»:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Герца»:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Мамалига»:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Кельменці»:
На ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Сокиряни»:
Для отримання дозволу необхідно особисто звернутися до Чернівецького прикордонного загону за адресою: Чернівці, вул. Володимира Великого, 2а, або за допомогою електронної пошти – chernivci_zagin@dpsu.gov.ua. Термін розгляду звернень – десять днів.
При перетині державного кордону в пунктах пропуску спеціальних дозволів не потрібно. Прикордонники будуть контролювати дотримання режиму та притягуватимуть порушників до адміністративної відповідальності.
З 1 травня прикордонники почали перевіряти наявність дозволів на проживання, пересування, провадження робіт тощо, у межах прикордонної смуги, визначеної законодавством.
Заступник голови Ужгородської РДА Віталій Дупин розповів, що постановою Кабінету Міністрів внесено зміни, згідно з якими жителі прикордонної смуги в межах п'ятикілометрової зони потребують дозволів на проживання та пересування у прикордонній смузі.
У прикордонній службі заявили, що контрольований прикордонний район включає всі населені пункти, міста, села, селища, дороги державного значення та місця масового відпочинку. Для перебування у цих місцях досить мати при собі документ, який посвідчує особу. Поза населеними пунктами, такими як сільські дороги, ліси та інші місця, що знаходяться за межами населених пунктів, встановлюється режим прикордонної смуги. Для відвідування цих місць потрібен дозвіл.
Дозвіл на проживання та пересування у прикордонній смузі потрібно отримувати як фізичним, так і юридичним особам. Для мешканців дозвіл діятиме на постійній основі, а для юридичних осіб — протягом одного року.
Для маломобільних, похилого віку та інших вразливих верств населення розроблено спрощений алгоритм подачі заявок на отримання дозволу.
Також пропуск треба оформити неповнолітнім особам, якщо вони відвідують прикордонну смугу без наявності дорослих. У разі відсутності необхідного дозволу на правопорушника складуть адміністративний протокол та накладуть штраф.
Раніше повідомлялося, куди найчастіше подорожували українці залізницею. Також ми писали, що у паспортних сервісах за кордоном знову змінили умови прийому документів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.