Суд визнав, що на кадри потрапив військовий об'єкт і можна було ідентифікувати його розташування
Чернівецький апеляційний суд залишив в силі вирок, щодо місцевої блогерки, яка зняла та виклала в TikTok процес примусової мобілізації. Суд встановив, що в кадр потрапив військовий об'єкт - обласний збірний пункт. Жінка отримала п'ять років тюрми.
Про це йдеться в ухвалі суду. ЗМІ повідомляють, що блогерка також співпрацювала з кількома місцевими виданнями як журналістка.
Відповідно до рішення суду, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, інцидент стався в серпні 2024 року. Опубліковане відео під назвою "Рятуємо хлопця" зібрало 8600 переглядів, після чого його видалили з сервісу.
За даними судових матеріалів, журналістка стверджувала, що метою зйомки було документування можливих порушень прав людини під час примусової мобілізації. Однак прокуратура наполягала, що по кадрах можна було ідентифікувати розташування військового об'єкта, а обвинувачена нібито проігнорувала попередження про необхідність припинити зйомку. Захист наполягав, що об'єкт не був секретним, а точні координати чи важлива інформація стратегічного характеру у відео не фігурували.
Суд першої інстанції визнав жінку винною у розголошенні інформації про місцезнаходження військового об'єкта в умовах воєнного стану. Окрім п'ятирічного тюремного ув'язнення, у журналістки конфісковано смартфон, яким здійснювалася зйомка. Водночас ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її оголошення.
Днями в Одеській області Іванівський районний суд засудив місцеву мешканку до п'яти років позбавлення волі. Її визнали винною у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань - зокрема, ТЦК. Втім, реальне покарання замінили випробуванням строком на два роки.
Також минулого тижня у Вінниці міський суд виніс вирок 17-річному одеситу, який у липні 2024 року підпалив будівлю ТЦК та СП. Хлопець під час засідання визнав свою провину. Йому загрожувало до 15 років позбавлення волі або ж навіть довічне. Суд врахував його вік, щире каяття та соціальне становище, тому призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.