У Буданова розповіли, як росія нарощує виробництво зброї та що свідчить про повторний енергетичний терор

Мета росії - знищення енергетичної інфраструктури України та інших критичних об’єктів, наголошують в ГУР

Удари по енергетиці
Скібіцький каже, що рф постійно змінює тактику обстрілів, щоб нанести найбільш точних ударів по Україні

Росія намагається відновити та наростити виробництво озброєння, щоб вийти та довоєнний рівень, або навіть перевершити його. План рф на 2024 рік - виготовити 2,1 млн боєприпасів. А в осінньо-зимовий період ворог знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру України, і про це свідчить збільшення ударів дронами та авіабомбами.

Про це розмові із Софією Середою для "Української правди" повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький. Він зауважив, що за вересень значно зросла кількість застосування ударних дронів з боку рф. Також протягом останніх тижнів зросла кількість використання керованих авіаційних бомб.

"Якщо раніше, наприклад, весною чи на початку літа, росія застосовувала близько 30 таких КАБів щоденно, то на сьогодні цей показник вже становить понад 70. Це ще раз підтверджує, що росія буде систематично нарощувати свої зусилля з ураження інфраструктурних об'єктів", - каже Скібіцький.

Мета росії, за його словами, це - знищення енергетичної інфраструктури України та інших критичних об’єктів, щоб завдати побільше шкоди. Також ворог прагне дестабілізувати внутрішню ситуацію.

"Бо це однозначно буде впливати на наше цивільне населення", - підкреслив представник ГУР.

Скібіцький каже, що воєнна розвідка України дуже пильно стежить за виробництвом будь-якого критичного насамперед так званого "високоточного" озброєння рф, дронів та інших видів озброєння. Країні-терористці вдається завозити необхідні компоненти, навіть попри санкції.

"На жаль, попри те, що діють економічні санкції, діють обмеження на постачання різного роду продукції до рф, все ж таки їй вдається, використовуючи треті країни, завозити необхідні для виробництва озброєнь компоненти. Зменшилась кількість застосування ракет, наприклад, повітряного базування. Водночас збільшилася кількість безпілотників. Також бачимо, що росія почала більш активно застосовувати й крилаті, і балістичні ракети комплексу "Іскандер". Минулого року ми не відмічали такої тенденції", - розповів Вадим Скібіцький.

Він нагадав, що росія постійно змінює тактику обстрілів. Це пов'язане з тим, щоб нанести найбільш точних ударів по Україні та забезпечити накопичення того озброєння, яке будуть запускати по об'єктах України.

"Це ми бачимо і по системі Калібр, і по крилатих ракетах Х-101. Виробництво відновлено. Намагаються наростити обсяги, але, за нашими даними, не все виходить у рф. Плани, які вони визначили, не виконуються", - каже представник ГУР.

За підтвердженими даними, рф з початку жовтня використовує близько 15 тисяч боєприпасів за день. До початку літа росіяни застосовували боєприпаси з їхніх складів. Ці снаряди були виготовлені понад 30 років тому. Відсоток їхнього нормального стану не перевищував половини.

"Накопичення та відновлення виробництва пов'язане з тим, що рф звернула увагу на це питання. Також активно намагається знайти боєприпаси в інших країнах, дуже активно працюють з промисловістю Білорусі", - розповів Скібіцький.

Наразі росія активно знімає зі зберігання важку техніку, артилерійські системи та приводить її до нормального стану, щоб комплектувати ними нові військові частини. Зокрема, зараз рф відновлює 104 повітряно-десантну дивізію та формує нові армії.

"Проблема залишається у них з озброєнням. Відповідно, всі заходи щодо озброєння будуть спрямовані на те, щоб забезпечити комплектування нових підрозділів та частин. А, друге, це забезпечити удари по нашій території", - наголосив представник ГУР.

 

Удари України по об'єктах виробництва зброї у рф

Вадим Скібіцький зазначив, що ГУР, розвідувальна спільнота, СБУ, ЗСУ роблять все, щоб завдавати ударів по об’єктах, яку залучені до виробництва високоточної зброї у рф. Україна намагається завдавати ураження саме критичним елементам оборонно-промислового комплексу рф. Деякі виробництва свого роду є унікальними.

"Якщо, наприклад, уразити об'єкт, де виготовляють певну комплектуючу. І ця комплектуюча може бути виготовлена тільки на цьому підприємстві, це або дозволяє зменшити швидкість виробництва озброєння, або взагалі припинити його", - сказав Скібіцький.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube