У Буданова помітили рідкісний гранатомет: його розробили 16 років тому, а тестували під Авдіївкою

Гранатомет РГ-1 "Поршень" — українська розробка, прийнята на озброєння у 2007 році

Кирило Буданов
У Буданова в кабінеті є рідкісний самозарядний 30-мм гранатомет

В кабінеті голови Головного управління розвідки генерал-лейтенанта Кирила Буданова помітили рідкісний гранатомет "Поршень" українського виробництва. Його створили у 2007 році, але серійно для української армії його не виготовляли. Відомо, що у 2016 році гранатомет був задіяний під час боїв в районі Авдіївки.

Як повідомляє "Мілітарний", світлина з Будановим з'явилася у соціальних мережах. На фото він позує з картиною Джокера в руках. Проте автори видання звернули увагу на зброю, яка стоїть на підлозі в кабінеті генерала. Це гранатомет РГ-1 "Поршень", який розробив Південний машинобудівний завод імені А. М, Макарова.

На фото з Будановим зафіксували гранатомет РГ-1 "Поршень"
На фото з Будановим зафіксували гранатомет РГ-1 "Поршень"

Відомо, що підприємство виробило невелику кількість "Поршнів", щоб провести випробування. Та масово українська армія на озброєння цю розробку дніпровського підприємства не приймала.

У виданні зазначають, що тестування дослідних зразків РГ-1 проходили навіть у 2016 році. Десантники з 79-ї аеромобільної бригади (нині 79-та десантно-штурмова окрема бригада) тестували "Поршень" під час боїв в районі Авдіївки. З початку повномасштабної війни РГ-1 також фіксувався. Зокрема в руках бійця, ймовірно, "Інтернаціонального легіону". Він підпорядковується ГУР Міноборони.

РГ-1 "Поршень" у бійця ГУР
РГ-1 "Поршень" у бійця ГУР

РГ-1 створювали для того, щоб закрити нішу між підствольними гранатометами ГП-25 та станковими гранатометами АГС-17, УАГ-40. В цьому ж класі є американські Mk17.

Український гранатомет має вагу близько 10 кг й магазин на 5 пострілів. На нього можна встановити оптичний та коліматорний приціл. Вогонь ведеться гранатою ВОГ-30 калібру 30-мм. Завдяки великій енергії пострілу, дальність ураження сягає до 1 км. Для компенсації віддачі та великої ваги гранатомет має сошки й ручку для перенесення.

Що ще цікавого є в кабінеті у Буданова

Відомо, що начальник ГУР живе у своєму офісі на постійній основі з 24 лютого 2022 року, коли рф почала повномасштабне вторгнення в Україну. Він розповідав у інтерв'ю "Радіо Свобода", що його дружина Маріанна завжди перебуває поруч зі своїм чоловіком. Зокрема, вона живе з начальником розвідки в кабінеті.

На столі Буданова також бачили карту росії з умовним поділом маркером, який є вірогідним сценарієм розпаду рф після перемоги України. Таку карту було реалізовано на благодійному аукціоні допомоги військовим. Торги за неї стартували з 400 тисяч гривень.

Також у кабінеті очільника ГУР живе жабка у акваріумі. Її долею жваво почали цікавитися після аукціону з картою. Зокрема, українці почали обговорювати можливість нового лоту у вигляді жабки, але, як з'ясувалось, жаба - тваринка непроста. Все тому, що жаба Буданова - оперативник, вона не лише знає безліч державних таємниць, але й несе військову службу. Таким чином, жаба не для аукціону чи продажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці