У британській розвідці пояснили, яку роль відіграють "вагнерівці" у наступі на Бахмут

Зеків женуть на забій під Бахмутом

У британській розвідці пояснили, яку роль відіграють "вагнерівці" у наступі на Бахмут
Більшість складу російської ПВК складають найманці з-поміж колишніх ув’язнених

Російське військове угруповання "Вагнер" продовжує відігравати важливу роль у боях довкола міста Бахмут у Донецькій області. В останні місяці воно розробило наступальну тактику, щоб використати велику кількість завербованих ним погано навчених засуджених. Окремим найманцям, швидше за все, видають смартфони або планшети, на яких показано призначену їм вісь наступу та мету атаки, накладені на комерційні супутникові зображення. 

Про це йдеться у повідомленні Міністерство оборони Великобританії. На рівні взводу і вище командири, швидше за все, залишаються в укритті та віддають накази по рації, отримуючи інформацію від невеликих безпілотних літальних апаратів (БПЛА). 

Окремим найманцям та підрозділам наказано рухатися заздалегідь спланованим маршрутом, часто з вогневою підтримкою, але рідше поряд із бронетехнікою. Оперативникам "Вагнера", які самовільно відхиляються від намічених маршрутів атаки, швидше за все, загрожує розстріл. 

"Ця жорстока тактика спрямована на те, щоб зберегти рідкісні активи "Вагнера" у вигляді досвідчених командирів та бронетехніки за рахунок доступніших новобранців-в'язнів, яких угруповування вважає витратним матеріалом", - зазначили у розвідці.

Варто додати, що більшість складу російської ПВК складають найманці з-поміж колишніх ув’язнених. До бойових дій на території України залучено понад 8 000 найманців ПВК "Вагнер". Більшість підрозділів знаходяться безпосередньо в районах вздовж лінії бойового зіткнення. Їхня задача – підтримка меншої за чисельністю групи досвідчених "контрактників". При цьому, найбільші втрати особового складу складають саме колишні ув’язнені.

Що відомо про засновника приватної військової компанії "Вагнер" Пригожина 

Прихожин російський олігарх і довірена особа кремлівського диктатора володимира путіна, який контролює "мережу компаній", включаючи групу "Вагнер". Ці найманці беруть участь у військових конфліктах в Африці, Сирії та інших регіонах світу. Їх звинувачують у втручанні у вибори США у 2016 та 2018 роках. Згідно з розслідуванням Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, операції Пригожина "тісно пов'язані з Міністерством оборони росії та його розвідувальним відділом, ГРУ". Одна з компаній Пригожина займалася у росії організацією харчування вищих осіб країни-агресорки, завдяки чому він отримав у ЗМІ прізвисько "кухар путіна". З 2016 року він знаходиться під санкціями США, з 2020 - під санкціями Євросоюзу і Великобританії, з 2022 - Австралії, Канади та Японії. Відомо, що "вагнерівці" активно беруть участь у війні проти України. Пригожин останнім часом активно займався вербуванням ув'язнених з російських в'язниць – особисто переконував їх ставати найманцями ПВК "Вагнер" та їхати воювати проти України. За інформацією української розвідки, перед вибухом у колонії в Оленівці українських військовополонених допитували саме "вагнерівці".

Нагадаємо, на Донеччині вилучають документи вбитих "вагнерівців", а їхні тіла вивозять. Крім того, Пригожин створює в росії власну державну машину.

Також Інформатор писав, що у "Вагнер" набирають ув'язнених з ВІЛ і гепатитом С,  їх вже взяли в полон в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube