У "Вагнер" набирають ув'язнених з ВІЛ і гепатитом С: їх вже взяли в полон в Україні

Читать на русском

Російські медики відмовляються надавати допомогу пораненим з гепатитом або ВІЛ

Читать на русском
У "Вагнер" набирають ув'язнених з ВІЛ і гепатитом С:  їх вже взяли в полон в Україні

Російські медики відмовляються надавати допомогу пораненим з гепатитом або ВІЛ

Російська приватна військова компанія "Вагнер" почала масово рекрутувати в’язнів з російських тюрем, які страждають на тяжкі інфекційні захворювання, зокрема ВІЛ та гепатит C. Хворих "бійців" маркують браслетами на руках. Деякі з них зараз знаходяться в українському полоні. 

Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Про масовий характер свідчить той факт, що лише з однієї виправної колонії №5 в селищі Металострой Ленінградської області набрали понад сотню в’язнів з підтвердженим ВІЛ або гепатитом С.

Для "маркування" інфікованих, командування "вагнерівців" змушує їх вдягати на руку червоні браслети у випадку наявності ВІЛ, та білі — у випаду гепатиту. Серед найманців зростає обурення такою ситуацією. Відомо, що російські медики системно відмовляються надавати допомогу пораненим з гепатитом або ВІЛ. 

"В Україні вже виявлено полонених бойовиків з ВІЛ та гепатитом, які підтверджують інформацію про масове "рекрутування" інфікованих в’язнів до ПВК "Вагнер", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що більшість складу російської ПВК складають найманці з-поміж колишніх ув’язнених. До бойових дій на території України залучено понад 8 000 найманців ПВК "Вагнера". Більшість підрозділів зараз перебувають безпосередньо в районах вздовж лінії бойового зіткнення. Їхня задача – підтримка меншої за чисельністю групи досвідчених "контрактників". При цьому, найбільші втрати особового складу складають саме колишні ув’язнені.

Що відомо про засновника приватної військової компанії "Вагнер" Пригожина 

Прихожин російський олігарх і довірена особа путіна, який контролює "мережу компаній", включаючи групу "Вагнер". Ці найманці беруть участь у військових конфліктах в Африці, Сирії та інших регіонах світу. Їх звинувачують у втручанні у вибори в США у 2016 та 2018 роках. Згідно з розслідуванням Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, операції Пригожина "тісно пов'язані з Міністерством оборони росії та його розвідувальним відділом, ГРУ". Одна з компаній Пригожина займалася у росії організацією харчування вищих осіб держави, завдяки чому він отримав у ЗМІ прізвисько "кухар путіна". З 2016 знаходиться під санкціями США, з 2020 - під санкціями Євросоюзу і Великобританії, з 2022 - Австралії, Канади та Японії. Відомо, що "вагнерівці" активно беруть участь у війні проти України. Пригожин останнім часом активно займався вербуванням ув'язнених з російських в'язниць – особисто переконував їх ставати найманцями ПВК "Вагнер" та їхати воювати в Україну. За інформацією української розвідки, перед вибухом у колонії в Оленівці українських військовополонених допитували найманці "Вагнера".

Нагадаємо, Пригожин створює структуру, яка може загрожувати владі путіна. Крім того, приватна військова компанія "Вагнер" намагається утвердити перевагу над Міноборони росії.

Також Інформатор писав, що Maxar викрив плани "вагнерівців" на Сході України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.