Британія надає українським пілотам навички, необхідні для переходу до наступного етапу підготовки на західних винищувачах
Перші шестеро українських пілотів завершили базові підготовчі курси для керування F-16 у Королівських військово-повітряних силах Великої Британії. Зараз вони вже навчаються літати на цих винищувачах у Данії. Ще десять льотчиків продовжать навчання у Британії.
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Британії. Зазначається, що українські пілоти з серпня вивчали англійську з нахилом на "авіаційний" сленг, вивчали авіаційну медицину, проходили тренування на центрифугах та на тренажерах з британськими інструкторами для навчання таким базовим навичкам, як політ з навігацією низького та середнього рівня та політ у строю.
Відомство наголосило, що британська програма має на меті надати пілотам навички, необхідні для переходу до наступного етапу підготовки на західних винищувачах, і наблизити їх до стандартного підходу до польотів за стандартами НАТО. Після завершення навчання пілоти будуть проходити поглиблену підготовку на літаках F-16 в іншій європейській країні з підвищення рівня льотної майстерності.
"Я пишаюся підтримкою, яку Королівські ВПС надають наступному поколінню українських бойових пілотів і наземних екіпажів, які будуть першою лінією оборони у захисті неба України... Ми гарантуємо, що в майбутньому Україна матиме сучасні військово-повітряні сили, сформовані на базі високоефективних винищувачів четвертого покоління F-16", - заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.
Ще десять українських пілотів-стажерів залишаються у Великій Британії для навчання. Окрім того, підготовку з англійської мови, орієнтовану на інженерні спеціальності, проходять десятки українських авіаційних техніків.
Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат повідомив, що Україні передадуть західні винищувачі F-16 лише після того, як для цього все буде підготовлено. Йдеться як про інфраструктуру, так і про льотчиків і інженерний склад. У 2023 році передачі літаків точно не буде.
"Який сенс доставляти літаки в Україну, щоб вони тут стояли під прицілом ворога? Треба дочекатися, щоб усе на 100% було готове: інфраструктура, льотчики, які зараз проходять навчання з інструкторами, а також інженерно-авіаційний склад. Це одне з основного, що потрібно для того, щоб завершити процес підготовки, і взагалі усього", - пояснив Ігнат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.