У браузері Google з'явився новий інструмент, який ловить фейкові фото

Сьогодні ця функція доступна користувачам англомовної мови у пошуку Google у всьому світі

Google та фейк
Знаходить підробки та перевіряє історію фото

Google додала три нові способи отримати більше інформації про зображення та їх джерела. Компанія прагне створити інструменти та ресурси, які допоможуть користувачам впевненіше орієнтуватися в Інтернеті.

Цього року компанія Google анонсувала нову функцію під назвою "Про це зображення", яка дозволяє перевіряти походження та достовірність зображень, а також дізнаватися, як вони використовуються на інших сайтах. 

Ось що ви можете дізнатися за допомогою цього інструмента:

Історія зображення. Ви зможете побачити, коли ці або схожі зображення вперше з'явилися в Пошуку Google і чи були вони раніше опубліковані на інших веб-сторінках. Це може бути корисно, якщо зображення виривається з контексту і публікується у зв'язку з поточною подією, але насправді воно набагато старше.

Як інші сайти використовують та описують зображення. Ви можете побачити, як зображення використовується на інших сторінках, і що інші джерела , такі як сайти новин, говорять про нього. Ця інформація може бути корисною для оцінки тверджень із зображення, а також для перегляду доказів та точок зору з інших джерел.

Метадані зображення. Ви зможете побачити метадані (якщо вони доступні), які творці або видавці додали це зображення, включаючи поля, які можуть вказувати на те, що воно було створено або покращено ШІ. Всі зображення, створені за допомогою штучного інтелекту Google, матимуть цю розмітку у вихідному файлі.

"Тепер, маючи це зображення, ви можете переконатись, що кривий будинок справді існує, а не є цифровою ілюзією", - написали редактора блогу Google.

Щоб скористатися функцією, необхідно клацнути на три точки в правому кутку на зображенні в результатах Google Картинок, обрати категорію. Далі ви побачите інформацію:

  1. Коли зображення було проіндексовано.
  2. На якому сайті вперше з'явилося.
  3. Його текстовий опис.
  4. Чи використовувався для його створення ШІ.

У Google також обіцяють, що вже найближчими місяцями додадуть нові способи доступу до цього інструменту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube