У Білому домі незадоволені відмовою Зеленського підписувати угоду зі США

У Вашингтоні кажуть, що угода про корисні копалини дозволить американським платникам податків "повернути" гроші і сприятиме зростанню української економіки

Рідкісноземельні ресурси
У Вашингтоні незадоволені відмовою Зеленського щодо угоди. Колаж: Інформтор

У Білому домі називають “недалекоглядним” рішення президента України Володимира Зеленського не підписувати запропоновану угоду про надання США доступу до рідкісноземельних корисних копалин. Таку заяву зробив речник Ради національної безпеки Білого дому Брайан Г'юз. За його словами, це нібито позитивно відобразилося б на обох країнах. Хоча угода, за якою Штати хотіли отримати тотальний контроль за нашими надрами, не містила ніяких гарантій для України.

Слова Г’юз цитує AP. Чиновник заявив, що дозволить американським платникам податків "повернути" свої і гроші і сприятиме зростанню української економіки.

“Президент Зеленський недалекоглядно поставився до чудової можливості, яку адміністрація Трампа надала Україні”, – сказав посадовець.

У Білому домі вважають, що обов'язкові економічні зв'язки зі США будуть найкращою гарантією проти майбутньої агресії та невід'ємною частиною тривалого миру. За словами речника Ради нацбезу, “США визнають це, росіяни визнають це, і українці повинні визнати це”.

Що за угода між Україною та США щодо корисних копалин?

Дональд Трамп висловив намір укласти угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам важливі рідкісноземельні мінерали для електроніки, а на заміну отримуватиме американську фінансову допомогу. Ці ресурси є ключовими для високих технологій, і їхнє видобування може стати важливим елементом економічного партнерства.

Президент Зеленський підкреслив, що Україна готова до залучення американських інвестицій. Він згадував про попередні переговори з Трампом у вересні 2024 року, а також додав цю тему до свого "Плану перемоги", як частину стратегічного розвитку.

Зеленський дав команду не підписувати угоду щодо співпраці з США у видобутку корисних копалин. Він заявив, що документ не захищає інтереси України. Зокрема, у кулуарах Мюнхенської конференції він пояснив, що угода не готова і не має необхідних гарантій для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube