Трубіцин утік від суду за кордон завдяки листу з ГУР - Схеми

Читать на русском

Депутата пропустили на кордоні з Польщею на підставі документа про відрядження за підписом Кирила Буданова, стверджують розслідувачі

Читать на русском
Буданов Трубіцин
Депутат Київської міськради Владислав Трубіцин, якого САП та НАБУ обвинувачують у хабарництві

Депутата пропустили на кордоні з Польщею на підставі документа про відрядження за підписом Кирила Буданова, стверджують розслідувачі

Розслідувачі стверджують, що депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин, якого САП та НАБУ обвинувачують у хабарництві, 13 травня 2023 року виїхав до Польщі за дозволом голови Державної прикордонної служби Сергія Дейнеки. Підставою для пропуску був листа від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова.

Про це повідомляють журналісти проєкту "Схеми". 

За їхньою інформацією, Трубіцин скористався листом на бланку Головного управління розвідки Міноборони за підписом начальника управління Кирила Буданова. Лист датований 27 січня 2023 року.

"Схеми" мали змогу ознайомитись зі змістом цього листа. У ньому очільник ГУР звернувся до керівника Державної прикордонної служби із проханням посприяти безперешкодному перетину кордону для виїзду у закордонне відрядження з 28 січня до 25 травня 2023 року п’ятьом особам. Серед них – Владислав Трубіцин. В листі також вказується марка та номер його автомобіля Mercedes S 600, на якому він зрештою і перетнув кордон", - пишуть розслідувачі. 

За даними "Схем", Державна прикордонна служба також офіційно поінформувала прокурорів САП про те, що Трубіцину було надано дозвіл на виїзд за кордон саме на підставі листа начальника ГУР від 27 січня 2023 року. Але офіційно цього не коментують. 

"Державна прикордонна служба діє в межах норм чинного законодавства, в тому числі під час пропуску громадян через кордон в період дії правового режиму воєнного стану. У мене немає інформації щодо перетину кордону Трубіциним і загалом іншими особами, які перетинають кордон. Така інформація заборонена для розповсюдження законодавством", - цитує видання Андрія Демченка, речника Держприкордонслужби. 

Також у виданні стверджують, що поспілкувались з двома чоловіками із списку "листа Буданова". Ті повідомили, що мали такий дозвіл на виїзд від ГУР для ввезення пікапів для потреб оборони. Але кажуть, що з Трубіциним та іншими двома чоловіками зі списку вони не знайомі.

Розслідувачі повідомляють, що за їхніми даними Владислав Трубіцин упродовж 2022-2023 років, вже виїжджав за кордон на підставі клопотань від Головного управління розвідки Міноборони. Статус підозрюваного у кримінальному правопорушенні на той час у нього вже був. 

В ГУР цю інформацію наразі не коментують. 

У чому підозрюють Владислава Трубіцина 

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) інкримінує представнику партії "Слуга народу" (його виключили з фракції 25 травня 2023 року) корупційні дії. Він, за словами слідчих, отримав 1,26 млн грн хабаря за право на розміщення точок сезонної торгівлі у Києві. Трубіцин та ще пʼять фігурантів справи, ймовірно, організували корупційну схему.

ВАКС 11 лютого 2022 року обрав запобіжний захід депутату - його взяли під варту. Він вийшов під заставу та утік за кордон за три дні перед судовим засіданням. Воно проходило 16 травня. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.