Три помилки путіна: британські експерти пояснили, чому ФСБ провалила війну в Україні

Дослідники назвали головні "проколи" російських спецслужб при підготовці повномасштабної війни в Україні та на її початку

Путін, ФСБ, українські війсбкові
Диктатор путін зробив ставку на ФСБ, але це не спрацювало

Воєнні експерти Королівського оборонного інституту оборонних досліджень (RUSI) вважають, що спецслужби росії діяли у війні з Україною професійніше у порівнянні з армією рф. Проте, й вони припустилися фатальних помилок, які прирекли "спецоперацію" путіна і його сподівання на бліц-криг на провал зі самого початку. 

Про це йдеться у доповіді RUSI, оприлюдненій на офіційному сайті інституту. 

Дослідники вивчили події, які передували повномасштабному вторгненню. І проаналізували інформацію, яку російський диктатор володимир путін отримував від своїх спецслужб у Кремлі, вибудовуючи плани захоплення України ще до 24 лютого. Вони називають це "нетрадиційними методами конфлікту", зазначаючи, що вони загалом притаманні росії, де б вона не воювала. 

"Саме вторгнення можна розглядати як передбачувану кульмінацію тривалої нетрадиційної кампанії, яку Росія веде проти України. Нетрадиційні операції під час війни часто мали вирішальне значення для послідовних теорій перемоги Росії, навіть якщо її звичайні сили не досягли своїх цілей на полі бою. Для тих, хто хоче зрозуміти російський спосіб ведення війни та отримати уроки для власного захисту, важливо вивчити цю нетрадиційну сторону конфлікту", - пишуть дослідники. 

Загалом вони називають три специфічні дії спецслужб  Кремля, а відтак -  і три причини провалу у війні. 

Три помилки путіна: британські експерти пояснили, чому ФСБ провалила війну в Україні 1

Покладалися на агентурну сітку 

"Під час планування вторгнення Москва покладалася на розгалужену мережу агентів російських спецслужб в Україні. Однак при цьому структури російських спецслужб, які багато в чому наслідують радянські доктрини, мають ряд серйозних недоліків, які не дозволили російській армії реалізувати передвоєнні плани", - пишуть експерти RUSI. 

Путін витратив мільярди на створення агентурної мережі в Україні. І ті люди, які брали в нього на це гроші, вочевидь рапортували йому про сотні, тисячі агентів, готових працювати на росію. Але на практиці все виявилось не так. Поодинокі агенти не змогли забезпечити тих даних, які були потрібні Кремлю.  

Розраховували на дестабілізацію України

В якості основного механізму операції російські військові покладалися на внутрішню дестабілізацію та дезорганізацію України, яка мала вивести з ладу систему управління та військового командування та контролю. А ще - підірвати довіру населення до державних інституцій, знизити стабільність країни та мінімізувати допомогу Україні з боку міжнародних партнерів.

Тобто, путін розраховував на паніку українців, наші вимоги негайно припинити війну будь-якою ціною. І на ще один Майдан і вимоги відправити владу України у відставку за те, що допустила війну. Так йому обіцяла рідна розвідка. Але, як бачимо, українців вони не знають і не розуміють. Ми організувались з перших хвилин вторгнення, пішли у військкомати і почали "волонтерити", а політикам сказали: Не на часі, поговоримо потім". І почали бити ворога. 

До того ж, на подив ФСБ і російського політикума, Захід прийняв принципову позицію щодо війни і показав на ділі, а не словах, свою солідарність з Україною. 

Не хотіли чекати до літа

Оточення путіна і війскове керівництво просило не починати операцію взимку. Але розвідка сказала - можна вже! Повіривши інформації своїх спецагентів про те, що всі умови в Україні для її захоплення готові, кремлівський диктатор розпочав вторгнення 24 лютого. Чим завершились його "три дні" - всі знають. 

"Високопосадовці російської розвідки рекомендували відкласти вторгнення до літа 2022 року - на їхню думку, необхідні умови для швидкої перемоги на початку року ще не склалися. Однак у Москві вирішили діяти, бо в Кремлі вважали, що розуміються на українській політиці", - пишуть британці. 

Водночас воєнні експерти пишуть: попри те, що події в Україні розвивалися за зовсім іншим сценарієм, вважати російські плани зовсім помилковими було б неправильно. Автори доповіді  зазначають, що на окупованих територіях росіяни демонструють здатність контролювати населення та керувати апаратом контррозвідки. Вони підкуповують або ж залякують людей, а тому мають достатню кількість колабораціоністів.І цим фактом нехтувати не можна. 

Раніше Інформатор писав про те, що за висновками WSJ, російська економіка починає руйнуватись. Санкції Євросоюзу і США почали давати свої перші результати. 

Ми також повідомляли, що путін не отримав належної підтримки від Китаю. Його зустріч з Сі Цзіньпіном не принесла очікуваних сподівань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube