Три країни вимагають від ЄС фінансової підтримки для прийому українських біженців

Читать на русском

Три ключові країни Європейського союзу — Німеччина, Польща та Чехія — звернулися до Єврокомісії з вимогою виділити додаткові фінансові ресурси для оптимальної інтеграції українських біженців

Читать на русском
Українські біженці, прапор Німеччини
ЄС просять виділити фінансову допомогу для українських біженців

Три ключові країни Європейського союзу — Німеччина, Польща та Чехія — звернулися до Єврокомісії з вимогою виділити додаткові фінансові ресурси для оптимальної інтеграції українських біженців

Німеччина, Польща та Чехія об'єднали зусилля і направили листа до глави Єврокомісії. У зверненні ключові країни ЄС закликають виділити їм додаткові кошти з фондів ЄС на підтримку українських біженців. Зазначається, що фінанси з фондів ЄС потрібні задля оптимального прийому та інтеграції українських біженців.

Це стало відомо з до глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, який оприлюднив Bloomberg. Країни зазначили, що понад половина всіх українських біженців у ЄС знаходяться в їхніх межах, що створює нерівність викликів для національних бюджетів ЄС через різницю в чисельності населення.

"Ми вважаємо, що потрібна додаткова та суттєва фінансова підтримка з існуючих фондів 2021-2027 років, щоб відшкодувати витрати на прийом, розміщення та інтеграцію українських біженців для країн, які особливо постраждали", - додали вони.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслив необхідність того, щоб Європейський союз компенсував витрати Чехії, Польщі та Німеччині на місцеве прийняття українських біженців, включаючи житло, професійну підготовку та курси мови.

Гроші від ЄС за повернення біженців додому

Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за виплати українцям для повернення в Україну по завершенні бойових дій. Це буде грошова допомога людям для підтримки. Її суму наразі не називають. За словами народного депутата Олексія Гончаренко, українська сторона давно просила про таке рішення. 

Тим часом речник Міністерства закордонних справ у Берліні пояснив неможливість депортацій безробітних українських біженців з країни тим, що Росія щодня атакує об'єкти по всій Україні і намагається зруйнувати інфраструктуру на заході країни. Тобто у ЄС все ще вважають, що в Україні немає безпечних місць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.