“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Незадовго до атаки палестинського руху відбулось раптове зростання продажів акцій ізраїльських компаній
Американські дослідники виявили раптове зростання коротких продажів (шортів) акцій ізраїльських компаній перед нападом ХАМАС 7 жовтня. Це може вказувати на те, що хтось міг мати інформацію про майбутню атаку та заробити на цій ситуації. Так, дії низки трейдерів перед нападом виглядали так, ніби вони знали про плани палестинського руху.
Вчені проаналізували дані біржового фонду MSCI Israel ETF, який опрацьовує акції різноманітних ізраїльських компаній. Вони виявили, що обсяги відкритих коротких позицій перед атакою ХАМАС були надзвичайно великими, порівняно з іншими кризовими ситуаціями, такими як рецесія 2008 року, війна 2014 року чи пандемія COVID-19. Про це з посиланням на дослідження професора Роберта Джексона з Нью-Йоркського університету та Джошуа Міттса з Колумбійського університету пише агентство Reuters.
Зазначимо, що коротка позиція (шорт) означає ставку на зниження вартості акцій. Трейдер позичає активи у брокера, продає їх за поточною ціною, а потім викуповує назад і повертає, отримуючи прибуток, якщо ціна активу стала нижчою. Так і сталося у випадку ізраїльських акцій після нападу ХАМАС.
Наприклад, за період з 14 вересня по 5 жовтня у Leumi, найбільшого ізраїльського банку, було продано 4,43 мільйона акцій, що могло призвести до прибутку в розмірі 3,2 мільярда шекелів ($862 мільйони). Висновки вчених свідчать, що трейдери, які були інформовані про надходження атаки, "здобували прибуток внаслідок цих трагічних подій".
Тель-Авівська фондова біржа відмовилася коментувати цю публікацію та рекомендувала звертатися до регулятора фондового ринку. Той своєю чергою зазначив, що це питання відоме владі й розслідується всіма відповідними сторонами.
ЦАХАЛ 1 грудня заявив, що ХАМАС порушив режим припинення вогню та обстріляв територію Ізраїлю. У зв'язку з цим було прийняте рішення продовжити операцію на території Сектора Гази. За час припинення вогню, яке тривало близько тижня, сторони обмінялись десятками заручників та увʼязнених.
Угода про припинення вогню спочатку передбачала строк у чотири дні, а потім її планували подовжити до десяти. ХАМАС повинен був звільняти по 10 заручників щодня. Проте довести погоджене до кінця не вдалось.
Напередодні Ізраїль оголосив про розширення своїх військових операцій на всю територію сектора Гази. Це передбачає, зокрема, і залучення військової авіації. Також у понеділок стало відомо, що ЦАХАЛ вчергове завдав ударів по табору біженців Джабалія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.