Треба ще більше податків! Юрчишин просить на “Суспільне” додатково півмільярда гривень

Водночас нардеп пропонує зменшити фінансування телемарафону на 100 мільйонів гривень та утримання автомобільних доріг державного значення на 400 мільйонів

Гроші на Суспільне
Юрчишин запропонував виділити 500 млн грн на Суспільне. Колаж: Інформатор

Народний депутат і голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин запропонував виділити ще 500 мільйонів гривень з державного бюджету на розвиток Суспільного мовлення. Ще 200 млн грн, на його думку, варто витратити на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. Відповідні пропозиції щодо перерозподілу коштів на 2025 рік він скерував до бюджетного комітету Верховної Ради. Ці пропозиції пролунали попри те, що міністр фінансів Марченко 30 вересня жалівся, що у бюджеті діра та немає виходу, окрім як підвищити податки. 

Про власну пропозицію Юрчишин повідомив у Facebook. За його словами, Суспільний мовник недоотримує коштів.

Серед іншого, нардеп пропонує зменшити фінансування телемарафону “Єдині новини” на 100 мільйонів гривень. Також, каже, що варто зменшити вартість утримання автомобільних доріг державного значення на 400 мільйонів — саме ці кошти він пропонує спрямувати Суспільному.

“На дороги у нас коштів і без цього вистачить, а саморегулювання та співрегулювання у сфері медіа, яке ми маємо запровадити згідно стандартів ЄС само себе не запустить. Нам важливо посилити інформаційну політику та зміцнити національного мовника, який регулярно недоотримує гроші. Нам критично важливо бути активними у протидії російській дезінформації та створенні свого культурного продукту. Адже ворог на свою пропаганду грошей не шкодує”, – зауважив Юрчишин.

В Україні підвищують податки, бо в бюджеті діра

В Україні підвищення податків є вимушеним кроком. Рішення про збільшення податків вплине на бізнес, але інші опції практично вичерпані. Про це виданню LB.ua повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко. 

За його словами, внутрішні запозичення досягли критичної межі, оскільки вони лише підтримують існуючу систему, не створюючи нових видатків. Таким чином, усі залучені кошти наразі використовуються виключно для погашення вже зроблених виплат та їх обслуговування.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11416-д історичне велике збільшення податків на 58 мільярда гривень в цьому році та 137 мільярда гривень в наступному.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube