Інакше блекаут: Сибіга терміново зажадав у партнерів десятки нових систем ППО

Глава МЗС закликає Захід передати Україні 20 NASAMS та IRIS-T і назвав Будапештський меморандум папером

Сибіга, ППО, ЗРК Iris-T
Сибіга у день 30-річчя Будапештського меморандуму привіз його екземпляр до НАТО – нагадати партнерам, що вони давали Україні гарантії безпеки, які не спрацювали

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 3 грудня привіз на саміт країн НАТО у Брюсселі (Бельгія) оригінал (український екземпляр) Будапештського меморандуму, який нібито гарантував безпеку Україні в обмін на відмову від ядерної зброї. Глава МЗС України нагадав, що меморандум не зупинив агресію РФ, і заявив, що країні терміново потрібно щонайменше 20 нових західних комплексів ППО для захисту від РФ. Відео заяви Сибіги 3 грудня опублікувало "Радіо Свобода".

У МЗС України повідомляли, що Сибіга буде брати участь у заходах, запланованих на 3–4 грудня, у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Він проведе низку зустрічей із партнерами з Європи, США й НАТО, візьме участь у засіданні ради Україна – НАТО. Заплановано також підписання двосторонніх документів. Але спершу він продемонстрував усім старий документ та нагадав про сумний ювілей.

"Цього дня виповнюється 30 років цьому паперу. Це правдивий доказ, справжнє нагадування про те, що будь-які довгострокові рішення щодо безпеки за рахунок безпеки України неприйнятні. Цей документ, цей папір не зміг забезпечити безпеку України та трансатлантичну безпеку", – сказав глава української дипломатії.

Очільник МЗС зазначив, що єдиною реальною гарантією безпеки для України, а також стримувальним фактором для подальшої агресії Росії є лише повноправне членство Києва в НАТО.

Нагадаємо, вранці 3 грудня Міністерство закордонних справ України перед зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО заявило, що Україна не ухвалить ніяких гарантій безпеки, які замінюють членство в НАТО. Пізніше 3 грудня генеральний секретар Альянсу Марк Рютте наголосив, що майбутнє України – в НАТО, але в грудні запрошення Києва до оборонного блоку не буде.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/147081

Україні потрібно ще більше ППО

За словами Сибіги, Україна терміново потребує як мінімум 20 додаткових систем типу Hawks, NASAMS або IRIS-T. Це дозволить уникнути блекауту взимку на тлі масованих російських атак, цитує міністра "Європейська правда".

Глава МЗС повідомив, що обговорить із західними колегами ситуацію в енергетиці після останньої ракетної атаки Росії та можливості посилення "повітряного щита". 

"Ми вже повідомили партнерам про наші термінові потреби і вдячні їм за швидку реакцію. Ми говоримо про термінове надання щонайменш 20 додаткових систем - Hawk, NASAMS, IRIS-T - які допоможуть нам уникнути блекауту. Ми розуміємо, що Росія хоче позбавити нас можливості виробляти електроенергію. Тож потрібна більша підтримка і більша солідарність", – зазначив він. 

Нагадаємо, у листопаді Канада підтвердила, що замовлена ​​нею у США для України система NASAMS вже знаходиться на території України. А канцлер Німеччини Олаф Шольц 2 грудня під час візиту до Києва оголосив, що у грудні від ФРН надійде шоста система IRIS-T, пускові установки для Patriot та зенітні танки Gepard. Передачу двох додаткових систем IRIS-T Німеччина анонсувала у листопаді.

Вступ до НАТО як гарантія безпеки

Президент Володимир Зеленський нещодавно заявив, що Україна не погодиться на вступ до НАТО, якщо в Альянсі запропонують прийняти лише частину наших територій. На його думку, це призвело б до автоматичного визнання, що інші частини України, які б теоретично не потрапили у склад Альянсу, визнались би не українськими та перебували у постійній загрозі. 

Також План перемоги Зеленського включає запрошення України до Альянсу. Але не всі країни готові бачити нашу країну в НАТО, серед них і США. Генсек Альянсу Марк Рютте сказав, що вакантним для України залишається 33 місце, але Києву нададуть членство не зараз, а у майбутньому. За словами Рютте, надважливим питанням є саме хронологія вступу України до НАТО, щоб одного дня цей процес відбувся.

Однак нещодавно Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу. Про це йдеться у резолюції, яку ухвалили 26 листопада під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО у Монреалі. У документі також закликають наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube