Трамп скасував заборону Байдена на постачання 3500 "бункеробійників" до Ізраїлю: наскільки смертоносні бомби MK-84

Під час своєї виборчої кампанії Трамп обіцяв забезпечити Ізраїль усіма ресурсами, необхідними для звільнення заручників

Дональд Трамп, бомби MK-84
Трамп скасував заборону Байдена на постачання 3 500 бункеробійників до Ізраїлю

Президент США Дональд Трамп скасував декілька адміністративних рішень, прийнятих його попередником Джо Байденом. Останнє серед них – наказ про зняття заборони Пентагону на постачання до Ізраїлю бомб вагою 2 000 фунтів. Раніше в ході передвиборчої кампанії Трамп обіцяв передати Ізраїлю все ресурси, необхідні для звільнення заручників. 

Про скасування заборони Байдена на постачання бомб MK-84, пише видання Axios. Адміністрація Байдена у травні 2024 року призупинила постачання близько 3 500 бомб до Ізраїлю, щоб обмежити масові жертви в густонаселеному районі Рафах. США вже поставили Ізраїлю понад 10 000 таких бомб, зокрема 1 800 бомб MK-84, які здатні пробивати підземні бункери перед детонацією.

Наскільки смертоносні бомби MK-84?

Детонація бомб MK-84 або Mark-84 може створити кратери діаметром 15 метрів і глибиною 11 метрів. Вони можуть пробивати бетон до 3,4 метра та метали до 38 сантиметрів.

Згідно з повідомленнями, бомби MK-84 використовувалися під час атаки на Аль-Мавасі в Рафаху, унаслідок якої 13 липня 2024 року загинув командир ХАМАС Рафа Салама та близько 100 цивільних. Також повідомляється, що Ізраїль використовував цю бомбу для ліквідації лідера "Хезболли" Хасана Насралли 27 вересня 2024 року.

У Truth Social Трамп заявив: "Багато речей, які були замовлені й оплачені Ізраїлем, але не відправлені Байденом, тепер уже в дорозі!".

Трамп ухвалив це рішення менш ніж через тиждень після того, як скасував санкції, запроваджені Байденом у 2024 році проти насильницьких поселенців на Західному березі. Крім того, він наказав призупинити на 90 днів іноземну допомогу для Палестини. Під час своєї виборчої кампанії Трамп обіцяв забезпечити Ізраїль усіма ресурсами, необхідними для звільнення заручників.

Повідомляється, що Трамп відіграв ключову роль у переконанні прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу прийняти угоду про припинення вогню. До своєї інавгурації Трамп пригрозив ХАМАСу, що угрупування "заплатить сповна", якщо заручників не звільнять. Його спецпосланець на Близький Схід Стівен Віткофф зустрівся з ізраїльським прем'єром за день до того, як Нетаньягу відправив голів "Моссаду" і "Шабаку" до Дохи для фінальних переговорів.

Трамп раніше заявляв, що ХАМАС не може керувати Газою після закінчення війни, додаючи, що не впевнений, чи буде угода про припинення вогню реалізована повністю у три етапи.

Ситуація із заручниками

ХАМАС звільнив сімох жінок-заручниць, серед яких троє цивільних та четверо військовослужбовиць. До них належать Ромі Гонен, Емілі Дамарі, Дорон Штайнбрехер, Наама Леві, Лірі Альбаг, Каріна Арієв і Даніелла Гілбоа.

Інші жінки-заручниці, яких утримує ХАМАС, – це цивільні Сільберман Бібас і Арбель Єгуд, а також військовослужбовиця Агам Бергер. Крім того, сини Сільберман Бібас – п’ятирічний Аріель Бібас і дворічний Кфір Бібас – також залишаються в полоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube