Байден розгніваний загостренням на Близькому Сході і пригрозив Нетаньяху припинити допомогу від США - Axios

Америка допоможе Ізраїлю відобразити іранський "удар помсти", але потім чекає від Бібі деескалації та роботи з повернення заручників

Біньямін нетаньяху, джо байден, тегеран
Свідки переговорів кажуть, що Байден повішав на Нетаньяху голос і заявив, що йому негайно потрібна деескалація у секторі Газа

Президент США Джо Байден на початку серпня провів жорстку телефонну розмову з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху. Американський лідер пригрозив припиненням військової допомоги США. Загострення на Близькому Сході не входить до планів Білого дому, американські союзники вимагають від Нетаньяху деескалації, таким був меседж президента.

Про різку розмову Байдена з Нетаньяху повідомило видання Ахіоs, спираючись на свідчення двох анонімних американських чиновників. Президент США вимагає, щоб Ізраїль припинив ескалацію напруженості в регіоні і негайно розпочав переговори про звільнення заручників у Газі та припинення вогню. Видання зазначає, що президент США та його найближчі помічники глибоко розчаровані наслідками вбивств, скоєних Ізраїлем у Бейруті та Тегерані, які відбулися через тиждень після першого візиту Нетаньяху до Білого дому за чотири роки.

Офіційні особи США не оплакують загибель ні головного військового командира "Хезболли" Фуада Шукра, причетного до вбивства 241 морського піхотинця США в Бейруті в 1983 році, ні політичного лідера ХАМАС Ісмаїла Ханії, який святкував бійню 7 жовтня. Але, як пише Axios, адміністрація Байдена поставила угоду про заручників та припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС у центр усієї своєї повоєнної стратегії на Близькому Сході.

Президент США особисто бере участь у зусиллях з досягнення угоди та вважає це ключовим елементом своєї спадщини на шість місяців перебування при владі, що залишилися. Видання додало, що під час особистої зустрічі Байдена та Нетаньяху в Овальному кабінеті минулого четверга, президент США підвищив голос і сказав прем'єр-міністру Ізраїлю, що йому необхідно якнайшвидше досягти угоди щодо Гази.

Роздратування в Білому домі викликало й те, що Нетаньяху, схоже, під час візиту до США не поінформував союзників про плани ліквідації глави ХАМАС і тримав Байдена у невіданні. Водночас в американського лідера склалося враження, що Бібі нібито "уважно поставився до прохання президента" зосередитися на досягненні угоди щодо Гази, наголошує Axios.

Офіційні особи США повідомили, що Байден зателефонував Нетаньяху, щоб обговорити спільні військові приготування США та Ізраїлю до дій Ірану і "Хезболли". Також президент дав зрозуміти, що незадоволений напрямком, обраним прем'єр-міністром Ізраїлю минулого тижня. За словами одного з американських чиновників, Байден поскаржився Нетаньяху на те, що минулого тижня вони говорили в Білому домі про укладання угоди про заручників, але натомість Нетаньяху скоїв вбивство в Тегерані.

Потім президент США повідомив ізраїльському прем'єру, що країна допоможе Ізраїлю відбити іранську атаку, але після цього Байден не очікує подальшої ескалації з боку Ізраїлю та негайного руху до угоди про звільнення заручників. Також Байден попередив Нетаньяху, що у разі повторної ескалації конфлікту йому не слід розраховувати на допомогу США.

Нагадаємо, 9 травня Байден вперше пригрозив призупинити постачання зброї Ізраїлю, якщо ЦАХАЛ все ж таки зайде для продовження операції в місто Рафах на півдні сектора Газа, писало Reuters, пише "Європейська правда". Ізраїль згодом увійшов до Рафаху і провів там операцію. Про припинення постачання зброї з США після цього не повідомлялося.

Загострення на Близькому Сході

Наразі незрозуміло, чи матиме Ізраїль та його союзники стільки ж часу для підготовки до нових атак з боку Ірану, зазначають американські офіційні особи. 27 липня в Ізраїлі повідомили про ракетний удар, завданий ліванським угрупованням Хезболла по футбольному полю в місті Мадждаль-Шамс. Внаслідок удару загинуло понад 10 осіб, ще 30 отримали поранення.

30 липня Ізраїль відповів ударом по Лівану, в результаті якого загинув командир Хезболли Фуад Шукр. 31 липня палестинське угруповання ХАМАС заявило, що одного з його лідерів, Ісмаїла Ханії, було вбито в Тегерані.

Нагадаємо, раніше в ізраїльському місті Тель-Авів вибухнув безпілотник поблизу американського консульства. Це сталося всього за 100 метрів від будівлі посольства США. Внаслідок події загинула людина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube