Сенатор Адам Шифф звернувся до Конгресу з закликом перевірити, чи не займався Дональд Трамп маніпулюванням ринком чи інсайдерською торгівлею після того, як його заява про призупинення мит викликала різке зростання фондового ринку
Президент США Дональд Трамп опинився в центрі уваги після різкого зростання фондового ринку, викликаного його нещодавньою заявою про призупинення мит. Конгрес може розпочати розслідування щодо можливого маніпулювання ринком або інсайдерської торгівлі. Сенатор Адам Шифф закликав перевірити, чи не скористався Трамп своєю владою для особистого збагачення.
Реакція ринку на заяви про призупинення мит була миттєвою: індекс S&P 500 піднявся на понад 9%, що викликало здивування у законодавців. Про це пише The Time.
"Я збираюся зробити все можливе, щоб з'ясувати це, - сказав Шифф, демократ з Каліфорнії - Сімейні мем-коіни і все інше не виходять за рамки інсайдерської торгівлі або збагачення. Я сподіваюся дізнатися це скоро".
Справа у тому, що після призупинення тарифів Трамп написав у своїй соцмережі Truth Social: "Це чудовий час для покупки" - написав він у кілька хвилин після відкриття ринку разом із буквами "DJT", що позначають як його ініціали, так і тікер його медіакомпанії. Заява Трампа та подальше зростання ринку викликали здивування серед законодавців.
"Коли мій перукар запитує, чи не використовує Дональд Трамп ці маніпуляції, щоб заробити гроші, це демонструє, як багато хто сумнівається в цих подіях", – поділився сенатор Тім Кейн з Вірджинії.
Реакція ринку на рішення Трампа була миттєвою та надзвичайно позитивною. Протягом кількох хвилин акції виросли більше ніж на 7%, закріпившись на рівні зростання понад 9%. Це супроводжувалося ослабленням прибутковості облігацій і відновленням цін на нафту після попереднього зниження.
Міністр фінансів Скотт Бессент, пояснив, що призупинення тарифів було необхідним кроком для створення можливостей для окремих переговорів з союзниками. Загалом видання зазначає, що інсайдерська торгівля – це процес купівлі або продажу акцій та інших цінних паперів особами, які мають доступ до конфіденційної інформації. Законодавство США передбачає жорсткі покарання для тих, хто порушує правила інсайдерської торгівлі.
Ця ситуація виникла після того, як 2 квітня Трамп оголосив про введення нових масштабних мит на імпорт товарів до США, що включало країни по всьому світу, за винятком кількох, зокрема Росії. У Білому домі пояснили, що мита щодо Росії не запроваджували через переговори про припинення війни в Україні. Водночас, Китай відповів дзеркальними митами, що спричинило посилення торговельних напружень.
Згодом, 9 квітня Трамп оголосив, що на 90 днів призупиняє дію більшості мит. Усі ці події викликали великі коливання на фінансових ринках, що ставлять під сумнів доцільність і чесність таких заяв, а також ймовірність особистої вигоди Трампа від цих маніпуляцій.
Хоча ще 7 квітня Трамп коментував падіння фондового ринку. Він казав, що не навмисно спричинив цей спад, коли вирішив ввести масштабні мита проти всього світу. Американський лідер і далі наполягає на своїй митній політиці.
Нагадаємо, що фондовий ринок США протягом 3-4 квітня втратив близько $6,6 трильйона, що стало найбільшим дводенним обвалом в його історії. Загалом з початку другої президентської каденції Дональда Трампа у січні 2025 року втрати сягнули близько $11,1 трильйона.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.