Трамп хоче послабити незалежність Федеральної резервної системи: його команда вже готує пропозиції - WSJ

Читать на русском

Дональд Трамп прагне мати ключову роль у прийнятті рішень з питань монетарної політики й звільнити голову ФРС

Читать на русском
Тпамп і ФРС
Якщо Трамп виграє другий термін, то зможе повпливати на ФРС

Дональд Трамп прагне мати ключову роль у прийнятті рішень з питань монетарної політики й звільнити голову ФРС

Команда Дональда Трампа, який балотуватиметься у президенти США восени цього року, розробляє пропозиції, які послаблять незалежність Федеральної резервної системи (ФРС) у разі повернення колишнього лідера в Білий дім. Він хоче ключову роль у прийнятті рішень щодо монетарної політики. Крім того, Трамп планує звільнити голову ФРС Джерома Пауелла.

Згідно з джерелами, на які посилається газета The Wall Street Journal, колишні члени адміністрації Трампа та інші союзники протягом останніх кількох місяців обговорювали низку пропозицій, від поступових змін політики до спроб надати президенту роль у прийнятті рішень щодо монетарної політики.

Що хоче змінити Трамп у ФРС

За даними WSJ, невелика група помічників Трампа, чия робота настільки секретна, що навіть його колишні економічні радники не знають про це, підготувала приблизно 10-сторінковий документ, у якому викладено їхнє бачення політики FRS. Серед їхніх пропозицій є переконання, що керівництво Федеральної резервної системи має консультуватися з Трампом при прийнятті рішень щодо процентних ставок.

Підготовлений документ рекомендує активніше використовувати Міністерство фінансів для нагляду за діями центробанку. У ньому також стверджується, що якщо Трамп повернеться на посаду президента, він матиме повноваження звільнити Джерома Пауелла з посади голови Федеральної резервної системи до закінчення його чотирирічного терміну у 2026 році. Однак Пауелл зможе залишитися в раді керівників ФРС.

Деякі джерела WSJ вказують, що ініціативи, викладені в документі, отримали підтримку Трампа. За іншими даними, Трамп, який неодноразово заявляв про перевагу низьких процентних ставок і невдоволення нездатністю вплинути на них як президент, поки не прийняв рішення щодо свого підходу до взаємодії з ФРС. Зараз він зосереджений на майбутніх виборах і власних правових проблемах.

Однак він уже провів попередні переговори зі своїми радниками щодо потенційних кандидатів на посаду голови Центробанку США. Будь-які спроби Трампа взяти під контроль ФРС зіткнуться з серйозними інституційними перешкодами, додає WSJ.

Що кажуть юристи

Юристи, які досліджували це питання, стверджують, що президент не має повноважень звільняти керівників ФРС через політичні суперечки. При цьому незрозуміло, чи може лідер країни знизити посаду та призначити на її місце іншу особу.

Федеральна резервна система має повноваження підтримувати інфляцію на низькому рівні та здоровий ринок праці. Президенти мають можливість впливати на ФРС через свої призначення, але ці повноваження можуть бути обмежені через систему стримувань і противаг, вбудовану в систему центрального банку.

Політику процентних ставок визначає Федеральний відкритий ринковий комітет, до складу якого входять сім членів ради керівників у Вашингтоні, яких призначає президент і затверджує Сенат, а також 12 президентів регіональних банків ФРС, яких призначають приватні правління цих банків. Губернатори та президент ФРС Нью-Йорка мають постійне право голосу, а чотири президенти резервних банків змінюються в комітеті щороку.

Нагадаємо, Штат Арізона звинуватив 18 соратників Трампа у спробі зірвати вибори президента у 2020 році. Також повідомлялося, що екслідер США у березні витратив майже п'ять млн доларів на суди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.