Топ 10 сучасних українських фільмів, які варто подивитись

Як українці зруйнували стереотип про неякісне вітчизняне кіно

Топ 10 сучасних українських фільмів, які варто подивитись

Інформатор пропонує вашій увазі 10 українських картин, яким варто приділити увагу. У цій підбірці ми не враховували фільми про російсько-українську війну, оскільки вони заслуговують окремого топу. Проте, Україна багата й іншими якісними картинками, які також визнані світом.

Серед чималої кількості українців склався стереотип про вітчизняний кінематограф. Люди вважають, що українські фільми – це щось неякісне та нецікаве. Усе через деякі більш старі картини, які не дуже сподобалися людям. 

Проте, ситуація вже давно змінилася – український кінематограф значно підвищив свою якість. Чимало наших фільмів отримали визнання всього світу та чимало визнаних нагород. Проте, їх все одно можна було випадково пропустити, тому ми зібрали тут топ-10 сучасних українських картин. 

Чорний ворон

 

Історична драма режисера Тараса Ткаченка вийшла наприкінці 2019-го року. Фільм створений за романом відомого українського письменника Василя Шкляра. Сюжет розповідає про боротьбу українських повстанців проти комуністичної влади в 1920-х роках після окупації УНР у Холодному Ярі. 

Головним героєм виступає холодноярівський отаман на прізвисько Чорний ворон. Він бореться разом з побратимами проти більшовиків-окупантів, що вже набилися до України і намагаються навести свої порядки. В процесі вони вбивають всіх незгодних та займаються утисками української культури. 

Пульс

 

Повнометражна спортивна драма від режисера Сергія Чеботаренка, що вийшла у 2021-му році. Картина заснована на реальних подіях і розповідає історію української спортсменки з легкої атлетики, Паралімпійської чемпіонки 2008-го року та п’ятикратної срібної і бронзової призерки літніх Паралімпійських ігор 2008-го, 2012-го та 2016-го років Оксани Ботурчук.

Фільм розповідає про юну спортсменку, що проживає у невеликому місті, але має велику мрію – потрапити на Олімпійські ігри. Вона впевнено крокує до мети, демонструючи вдалі результати. На жаль, вона потрапляє в серйозну автомобільну аварію, через що отримує серйозні травми та майже втрачає зір. Не дивлячись на ситуацію, вона не збирається відмовлятися від мети.

Віддана

 

Історична мелодрама режисерки Христини Сиволап вийшла у 2020-му році. Картина створена за мотивами роману «Фелікс Австрія» української письменниці Софії Андрухович. Події проєкту розгортаються в 19-му столітті в австро-угорській Україні у місті Станіславів. 

В центрі історії – складні стосунки між служницею Стефанією Чорненько та панянкою Аделею Анґер. Через пожежу лікар Анґер втратив дружину, але врятувати вдалося двох дівчат – його доньку та доньку його хатніх робітників. Лікар вирішив виховувати їх разом.

Сторожова застава

 

Фентезійний пригодницько-історичний фільм режиса Юрія Ковальова вийшов у 2017-му році. Картина знята за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. За сюжетом, сучасний школяр Вітька потрапив на тисячу років у минуле. Там він зустрічає майбутніх богатирів, які охороняють заставу від половців. Цікава історія того, як сучасність перетинається з минулим, і як школяреві доводиться перемогти свої страхи заради допомоги іншим. 

Мої думки тихі

 

Трагікомедія від українського режисера Антоніо Лукіча вийшла у 2019-му році. Сюжет розповідає про молодого звукорежисера та очевидного невдаху Вадима. Проте, він отримує замовлення від крупного клієнта з Канади, за яким потрібно записати голоси рідкісних тварин з Закарпаття. Завдання може й не складне, але з ним раптом вирішила поїхати його мати-таксистка, яка не дасть йому розслабитися. 

Захар Беркут

 

Україно-американський історичний екшен від режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна вийшов у 2019-му році. Картина є екранізацією однойменної повісті Івана Франка. Сюжет розвивається у 1241-му році – монгольська орда рухається на захід та руйнує все на шляху. Як невелика громада жителів Карпатських гір вийшли протистояти переважаючому ворогу під керівництвом Захара Беркута. 

Носоріг

 

Кримінальна драма українського режисера Олега Сенцова вийшов в світі у вересні 2021-го року. Сюжет розгортається в Україні 1990-х років. Головним героєм виступає бандит, якого кличуть Носоріг. Він потрапляє в лави українського криміналітету тих років, та рухається своїм кривавим шляхом. Щоправда, кінцевий результат опиняється зовсім не таким, на який він розраховував. 

Дике поле

 

Істен-драма режисера Ярослава Лодигіна, яка вийшла у 2018-му році, є кінопродукційним українсько-нідерландсько-швейцарським фільмом. Це екранізація роману «Ворошиловград» українського автора Сергія Жадана. Сюжет розповідає про чоловіка, який змушений повернутися до свого рідного містечка на Донбасі. Його брат зник, і тепер Германові доведеться самому захищати сімейний бізнес. Також загроза є і для його друзів дитинства та кохання, а боротися доведеться проти тих, хто хоче відняти землю, аби перетворити її на кукурудзяні поля та залізницю, яка нікуди не веде. 

Ціна правди

 

Історичний трилер режисерки Аґнешка Голланда, до якого сценарій писала американська журналістка українського походження Андреа Халупа. Історія зосереджена на валійському репортері, який вперше в західній пресі офіційно заявив про Голодомор проти українців. Він вирішив дізнатися, звідки ж СРСР бере стільки ресурсів, коли світові їх не вистачає. Подорожуючи росією, він намагався відшукати істину, але правда відкрилася в Україні, яка страждала від штучних катаклізмів. Звичайно, радянським спецслужбам його цікавість не сподобалася.  

Стоп-Земля

 

Українська драма режисерки Катерини Горностай вийшов у 2021-му році. За сюжетом, 16-річна школярка Маша є інтроверткою. Вона вчиться в звичайній школі в 11-му класі. Її близькі друзі допомагають їй боротися зі шкільною буденністю, але їй доведеться вийти із зони комфорту через свою закоханість в однокласника Сашу. 

Сучасний український кінематограф

Історія нашого вітчизняного кінематографу тягнеться щонайменше з 1890-х років. Здебільшого, успіхи та відкриття нашого кінематографу привласнювалися радянським режимом, видаючи їх за досягнення «совку». 

У перші роки після розпаду СРСР вітчизняне кіно опинилося на межі повного занепаду. У 1991-му році створюється орган Держкіно – центральний орган виконавчої влади, що відповідає за державну політику в сфері кіно. Щоправда, на орган чекала перерва в роботі з 1993-го по 2005-й рік. Здебільшого фільми того часу стосувалися історичних подій, або ж проходили повз глядача на фоні конкуренції. У намаганнях відродити український кінематограф, чимало авторів створювали продукт нижчої якості, ніж пропонували тогочасні аналоги інших країн. 

Згодом наші творці почали робити більший акцент на якості продукції, але в країні вже склалися власні стереотипи. Вітчизняну продукцію сприймали як щось другосортне, а молодь вона не цікавила взагалі. Проте, з 2010-х років українські картини стали значно більш якісними та отримали визнання у світі. 

Раніше ми писали про те, як відзначають 20 вересня в усьому світі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube