Tinder як майданчик для шпигунства: навіщо росіянки зваблюють впливових німецьких чоловіків

Читать на русском

Спецслужби росії активно використовують популярний додаток для знайомств Tinder для вербування військових і держслужбовців з Німеччини

Читать на русском
Тіндер
Tinder вже не такий романтичний, як колись

Спецслужби росії активно використовують популярний додаток для знайомств Tinder для вербування військових і держслужбовців з Німеччини

ФСБ росії розставило любовні пастки для німецьких військових і держслужбовців різних рангів на популярній платформі знайомств Tinder. Чоловіків попередили, що коли вони проводять пальцем по екрану смартфона на них не завжди на тому боці чекає дівчина мрії. Бо це може бути шпигунка або ж шпигун. Романтичних намірів вони не мають, а хочуть, щоб наївний чоловік "злив" для них важливу інформацію військового характеру. 

Про це пише німецьке видання Welt. 

Tinder як майданчик для шпигунства: навіщо росіянки зваблюють впливових німецьких чоловіків 1

Жінки з росії або ж інших країн, які працюють на спецслужби, знайомляться з військовими або ж службовцям Бундесверу, втираються в довіру і нібито поміж іншим розпитують про роботу. Таким чином вони вивідують інформацію про німецьку оборону, військову допомогу Україні та інші дані. 

"Російська спецслужба веде агресивні дії в Німеччині. Наразі влада попереджає не лише про кібератаки, а й про любовні пастки для солдатів на платформах знайомств. Все починається зі свайпу. Платформа знайомств Tinder у Німеччині намагається залучити людей, які готові любити. Це означає: просто проведіть праворуч по екрану мобільного телефону, де вже чекає партнер вашої мрії. Або ж - російські спецслужби. За інформацією WELT AM SONNTAG, зараз агенти Путіна мають розставити там любовні пастки", - пише журналіст видання Ібрагім Набер. 

Як зазначає видання, про цю проблему уряд країни вже знає. На спеціальній нараді в Німеччині, у якій взяли участь представники кількох країн НАТО, чоловіків попросили бути уважними й не говорити про свою роботу з привабливими дівчатами по той бік екрана. Не завжди романтичні очікування мають бодай щось спільне з реальністю. 

Пастки на кожному кроці 

Днями у Польщі затримали групу російських шпигунів, які за допомогою кібератак стежили за дипломатичними установами країн Євросоюзу. Вони надсилали фішингові електронні листи певним співробітникам посольств різних країн на території Польщі. У листах було шкідливе посилання: або у тілі повідомлення, або у вкладеному PDF-файлі. Запустивши вірус у комп'ютер, шпигуни отримували інформацію з нього на свій пристрій. 

Раніше, на початку березня, хакери намагалися здійснити DDoS-атаку на ресурси німецького виробника зброї Rheinmetall. Ця компанія вже давно займається виробництвом зброї для України і збирається будувати новий завод. Його місце засекречене. Росіянам кортіло дізнатись, де саме його почнуть будувати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.