The New York Times: Китай грає на стороні росії у війні дронів

Читать на русском

Пекін перешкоджає Україні отримувати дрони та деталі для їх створення, у той час як москва отримує їх на десятки мільйонів доларів

Читать на русском
Цивільні БПЛА
Цивільні БПЛА давно перетворилися на зброю

Пекін перешкоджає Україні отримувати дрони та деталі для їх створення, у той час як москва отримує їх на десятки мільйонів доларів

Китай намагається завадити Україні у війні, блокуючи закупівлю безпілотників та комплектуючих до них. Водночас лише в першому півріччі 2023-го дронів росія закупила в Піднебесної цього обладнання мінімум на 14,5 мільйонів доларів. Україна все ще має можливість отримувати китайські деталі для створення БПЛА, але зробити це стає чимраз важче.

Як повідомляє американське видання The New York Times, з 1 вересня Пекіном введено обмеження на постачання цивільних дронів та деталей до них, але китайські компанії й до цього скорочували постачання в Україну. Все ще є можливість здійснювати закупівлі, але тепер це можливо лише за використання посередників чи створюючи складні ланцюжки постачання. Здебільшого для цього використовують європейські країни.

«Ми розглядаємо всі можливі шляхи експорту безпілотників із Китаю, тому що, як не крути, там виробляють найбільше», — сказав пан Олесь Маляревич, офіцер 92-ї механізованої бригади.

 Китайські безпілотники на війні

Пальму першості у виробництві складних військових БПЛА займає США та Туреччина, але Китай є лідером у виробництві дешевих безпілотників, які широко використовуються під час бойових дій. Компанія DJI, найбільший виробник дронів у Китаї, захопила понад 90 відсотків світового ринку цивільних дронів. Це дає можливість Пекіну суттєво впливати на перебіг війни.

У першому півріччі було здійснено прямих поставок дронів в Україну на трохи більше як 200 тисяч доларів. Для порівняння, за цей же час від китайських торгових компаній росія отримала такого товару на 14,5 мільйона доларів. За даними Королівського інституту об’єднаних служб, Україна втрачає приблизно 10 тисяч безпілотників на місяць. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.