"Терор ТЦК на вулицях дискредитував ідею мобілізації": в оборонному комітеті ВР проти таких методів військкомів

Депутат Єгор Чернєв вважає, що вони лише шкодять та підривають моральний дух суспільства

Верховна Рада, мобілізація
Депутат Єгор Чернєв висловився проти примусової мобілізації

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Єгор Чернєв заявив, що силові метод під час мобілізаційних процесів лише шкодять та підривають моральний дух суспільства. Він закликав негайно зупинити подібні дії. Адже ці методи лише дискредитують призов до лав ЗСУ. 

Про це він розповів у коментарі для видання РБК-Україна. Він відзначив, що треба працювати над реалізацією альтернативних, більш ефективних підходів.

"Над цим питанням, зокрема ми зараз і працюємо", - додав нардеп.

За його словами, новим методом мобілізації, зокрема, може стати переведення дій ТЦК з вулиць в електронний вигляд. Чернєв наголосив, що впровадження такої практики допоможе мінімізувати вуличні рейди. Але з іншого боку, така ініціатива спростить процес отримання повісток та зробить їх невідворотними, тобто громадяни не зможуть заперечувати факт їх надходження.

Позиція Чернєва стосовно електроних повісток

Народний депутат Верховної Ради України Єгор Чернєв вже робив звернення до Міністерства оборони з проханням надати роз'яснення щодо пропозицій нового законопроєкту про мобілізацію у частині відправлення повісток через електронний кабінет призовника. Депутат вважає, що у громадян можуть виникнути проблеми з цим процесом. Адже не всі українці призивного віку мають доступ до інтернету та смартфонів. 

У п’ятницю, 2 лютого, у Міністерстві оборони України пояснили як працюватиме електронний кабінет для громадян. У новому законопроєкті про мобілізацію ідеться про те, що кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Фізично відвідувати установи для паперового оновлення інформації буде менш потрібним. Цей інструмент буде найбільш важливим у праці ТЦК. Він дозволить відправляти громадянам електронні повістки. Павлюк пояснив, що така повістка, надіслана в електронному вигляді, має ті ж правові наслідки, що й традиційна паперова версія, але спрощує процес спілкування між військовими комісаріатами та громадянами. Зі свого боку, громадяни тепер не будуть мати необхідність фізично відвідувати установи, як-от ТЦК, СП, або ЦНАПи, а всі відомості можна буде внести безпосередньо через інтернет.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube