У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Радіаційного викиду не буде, бо реактори ЗАЕС зупинили понад десять місяців назад
Загроза здійснення теракту окупантами на Запорізькій АЕС зберігається. Саме тому Американське ядерне товариство заявило, що при будь-якому сценарії радіологічної небезпеки для населення не буде.
Про це йдеться на офіційному сайті ANS. Зазначається, що експерти, які слідкують за ситуацією на ЗАЕС з моменту її окупації, проаналізували найгірші сценарії і навіть підрив реактора.
"Американське ядерне суспільство продовжує стежити за офіційними заявами та "балакунами" у соціальних мережах щодо стану української ЗАЕС. Наші експерти ретельно розглянули найгірші сценарії, включаючи бомбардування та навмисний підрив реакторів та контейнерів для зберігання відпрацьованого палива. Вони не можуть передбачати ситуацію, яка може призвести до наслідків для здоров'я населення, пов'язаних із радіацією", – йдеться у повідомленні.
За словами фахівців, всі шість реакторів ЗАЕС було зупинено понад десять місяців тому і вони не виробляють тепло, щоб спричинити швидкий радіаційний викид. До того ж станція спроєктована таким чином, щоб не допустити небезпеки природного та техногенного характеру.
"Товсті будівлі із залізобетону захищають активну зону реактора та призначені для ізоляції будь-яких радіоактивних матеріалів від навколишнього середовища", – зазначили фахівці.
Експерти додали, що навіть якщо викид станеться, то він буде обмежений зоною навколо реактора. Тому не варто порівнювати можливий підрив Запорізької АЕС з "Чорнобилем" або "Фукусімою".
У малоймовірному випадку порушення захисної оболонки будь-який потенційний викид радіоактивних матеріалів буде обмежений зоною, що безпосередньо оточує реактори. У зв'язку з цим будь-яке порівняння ЗАЕС з "Чернобилем" чи "Фукусімою" не є вірним.
ЗАЕС знаходиться під російською окупацією з 4 березня 2022 року. Росіяни ввели у стан холодного зупину майже всі енергоблоки та перетворили станцію на військову базу.
Декілька тижнів тому стало відомо, що загарбники готують теракт на ЗАЕС. Вони замінували 4 з 6 реакторів та ставок-охолоджувач. Також нещодавно помітили на дахах блоків кулеметні гнізда. Спостерігачі МАГАТЕ при цьому стверджують, що ознак мінування не помітили й продовжують стежити за ситуацією на об'єкті.
За словами очільника ГУР МО Кирила Буданова, загроза підриву Запорізької АЕС зменшується, але ризики катастрофи існують. Підірвати станцію окупанти можуть будь-коли. Про те, як діяти, якщо аварія на ЗАЕС застане на подвір'ї, можна прочитати тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.