В Україні завершують виготовлення найбільшої партії інноваційних систем радіокерованого підриву, спонсор – Concord Fintech Solutions
Concord Fintech Solutions профінансувала виробництво інноваційних систем радіокерованого підриву української розробки вартістю 1,75 млн грн. В Україні завершується виробництво найбільшої на даний час партії інженерних пристроїв.
Вже у лютому Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України отримає 35-ть комплексів радіоліній керування вибуховими пристроями.
З питань безпеки, назва виробника системи, самого пристрою, деталі та особливості його технічних параметрів та застосування не розголошуються. Розробка українських інженерів, через обмежене фінансування раніше випускалася невеликими партіями у кілька екземплярів.
Завдяки фінансовій підтримці з боку Першої в Україні відкритої фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions українська армія та підрозділи ТPО отримають найбільшу виготовлену партію – 35 систем.
«Комплекси пройшли випробування, але ще не були прийняті на озброєння, отже не було жодних шансів швидко отримати фінансування за рахунок бюджетних коштів. А це - час, який ми не можемо дозволити собі втрачати. Завдяки швидкій та злагодженій співпраці з командою CFS вже зовсім скоро наші частини отримають те, чого потребують для виконання бойових завдань» - зазначив начальник управління сил підтримки Командування Сил ТРО полковник Тарас Давиденко.
Пристрій суттєво перевищує ворожі аналоги за усіма показниками. Розробка здатна працювати в умовах РЕБ (радіоелектронної боротьби). Переваги українського винаходу - швидкість виробництва та доставки туди, де він потрібен. Вітчизняна інновація допомагає здобувати перемогу у бою та знищувати броньовану техніку, живу силу та об’єкти інфраструктури (мости, дороги, тощо) противника, на відстані до 4 км. Український пристрій дешевший за світові аналоги, втім не поступається якістю. Виробники зазначають, що модернізація відбувається при виготовленні кожної партії, адже проходить у співучасті із розробниками.
Близько 100 млн грн за 11 місяців війни інвестувала в Перемогу українська фінтех -екосистема Concord Fintech Solutions (CFS), співзасновницею якої є Олена Сосєдка.
«Як фінтех, ми маємо різні можливості сучасних технологій, які дозволяють наближати Перемогу, - зазначає Олена Сосєдка. - Наші IT-спеціалісти долучаються до кібервійська. Наш цифровий банк NEOBANK для всіх став для клієнтів зручною платформою для благодійності та підтримки ЗСУ. Завдяки цьому, підрозділ української армії отримав дрон-бомбардувальник "Кажан" вітчизняного виробництва. Вже більше 8-ми років працює наша діджитал-Біржа Благодійності «ДоброДій», яка зараз є потужним оператором допомоги армії та лікарням. Ми постійно задовольняємо запити наших захисників та медиків. В цей час важливу роботу виконують українські конструктори та виробники, які створюють і модернізують технології для захисту України. Тому ми бачимо співпрацю із ними корисною для України ще й у напрямку розвитку інноваційного потенціалу, створюючи разом прогресивні технології для нашої Перемоги».
Серед переданого ЗСУ компанією Олени Сосєдки, – кілька БПЛА, понад 40 квадрокоптерів, близько 50 тепловізорів та 30 радіостанцій, зарядні станції, генератори, екіпірування, будівельні матеріали та інструменти тощо. Посилили захисників й двома авіаційними розвідувальними комплексами «Чаклун», які розробляли та вдосконалювали з початку війни дніпровські конструктори.
На потреби української армії та лікарень Concord Fintech Solutions (CFS) регулярно спрямовує значну частину свого прибутку (у деякі місяці – до 50%). Основне фінансування бере на себе ConcordBank, який є ядром та платформою CFS. До благодійних ініціатив також долучаються клієнти та партнери компанії.