Тариф на електроенергію з 1 листопада істотно зросте: що зміниться для населення та підприємств України

Читать на русском

Тарифи для бізнесу мають суттєво зрости, а для населення не зміняться

Читать на русском
Тариф на електроенергію з 1 листопада істотно зросте: що зміниться для населення та підприємств України

Тарифи для бізнесу мають суттєво зрости, а для населення не зміняться

В умовах воєнного стану держава встановила спеціальні умови для забезпечення населення електроенергією. У Міністерстві енергетики повідомляють, що планують продовжити дію спеціального тарифу для населення. А от для підприємств тариф може зрости на 50 %.

Війна в Україні спричинила до зростання цін на енергоносії у всьому світі. Зростання вартості якогось одного різновиду пального неминуче торкається всього енергетичного комплексу країн. Відповідно, страждає вся економіка вцілому. В цих умовах у Кабінеті міністрів готуються приймати непопулярні рішення.

Скільки заплатить населення

Як про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, очолюване ним міністерство працює над продовженням спецзобов’язань із забезпечення населення електроенергією. Як передбачається, для населення зберігаються чинні тарифи.

Уряд планує зберігти пільгові тарифи для населення
Уряд планує зберігти пільгові тарифи для населення

«Для людей нічого не зміниться. Тарифи залишаться незмінними», — зазначив урядовець.

Таким чином, з першого листопада діятимуть такі норми тарифів:

  • якщо користувач споживає до 250 кВт-год, вартість електроенергії складатиме 1,44 грн за одну кіловат-годину;
  • у разі ж, якщо обсяги споживання перевищують 250 кВт-год, то 1 кВт-год коштуватиме 1,68 грн.


Загалом,
в Україні Верховна Рада запровадила мораторій на підняття тарифів на комунальні послуги для населення. Заборона діятиме упродовж воєнного стану та 6 місяців після його завершення для тарифів на газ, теплопостачання та гарячу воду. Різницю в тарифах постачальнику компенсуватиме держава.

Тариф для підприємств

Водночас для підприємств з 1 листопада 2022 року ціна має суттєво зрости.

19 жовтня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) буде розглядати можливість збільшення граничних цін на електричну енергію для промислового сектору аж на 50 %. Ціну планують підняти з 4000 грн за мегават-годину до 6000 грн.

Ігор Гужва переконаний, рішення про радикальне підняття тарифів обернеться катастрофою

Ігор Гужва переконаний, рішення про радикальне підняття тарифів обернеться катастрофою

Ігор Гужва, доктор економічних наук, керівник аналітичного центру CMD-Ukraine, вважає, що такі дії стануть катастрофічними для промисловості України.

«Наразі українська промисловість знаходиться у вкрай важкому стані. За оцінками МВФ (Міжнародний валютний фонд — ред.), у поточному році країна втратить 35 % від свого економічного потенціалу. Більш того, Фонд утримався від прогнозів на 2023 рік. Тому не можна накладати на промисловців додаткові тягарі, а підняття тарифів на електрику стане, фактично, вбивством промисловості України», — сказав пан Ігор.

Банкрутство, безробіття та інфляція

Зростання цін на електроенергію негативно позначиться на собівартості продукції, яка йде на експорт. Це зробить українську промисловість ще більш вразливою, особливо на тлі блокади морських портів та руйнуванні інфраструктури через війну.

Загалом таке рішення уряду прогнозовано спричинить до припинення роботи низка промислових підприємств. Про свою готовність припинити роботу в разі такого радикального збільшення ціни на електроенергію вже заявили Нікопольский завод феросплавів, Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати. Про це представники керівництва компаній повідомили під час публічного обговорення проєкту рішення, повідомляє портал UaProm. Очевидно, перелік таких промислових компаній зростатиме, як і рівень безробіття в країні.

Цілі галузі економіки під загрозою через здорожчення електроенергії
Цілі галузі економіки під загрозою через здорожчення електроенергії

Вартість продукції тих підприємств, які залишаться на ринку зростатиме. Відповідно піднімуться ціни, у тому числі й на харчові продукти та послуги. Це спровокує ще більшу інфляцію, вона досягне 30%, вважає Ігор Гужва.

Раніше Інформатор писав про те, що буде з тарифами та субсидіями в новому опалювальному сезоні. А також ми розповідали, куди звертатися та які документи потрібні, аби переселенці в Україні змогли отримати житлову субсидію. Крім того, ми повідомляли, як порахувати розмір субсидії на зиму. Ми також писали, що українців закликають більше економити електроенергію.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Богдан Зосимчук

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.