Головна
Життя
14:32, 4 Жовтня
Информатор UA

Интро

В Україні в новому опалювальному сезоні буде чимало змін: тепер субсидії виплачуватимуть через Пенсійний фонд, а отримати допомогу зможуть ті, хто залишився без роботи. У жовтні субсидії автоматично перерахують. Розповідаємо, як дізнатись та розрахувати розмір субсидії в цьому сезоні.  Потрібно скористатись формулою:  Плата за житлово-комунальні послуги мінус обов'язковий платіж = субсидія.  Як порахувати обов'язкову частину платежу  Обчислюємо середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (сім'ї); Ділимо цей дохід на кількість членів родини — отримуємо середньомісячний дохід на одну особу; Ділимо його на розмір прожиткового мінімуму на особу (станом на 1 січня 2022 року він становив 2 393 гривні);  Ділимо результат на 2 та помножуємо на 20% — отримуємо відсоток від середньомісячного сукупного доходу. Відсоток платежу множимо на сукупний середньомісячний дохід родини — отримуємо розмір обов'язкової частини платежу.  Як визначити дохід домогосподарства  Якщо субсидія призначається: з початку опалювального сезону: береться до уваги дохід за І — II квартал поточного року (січень — червень); за неопалювальний: з III по IV квартали попереднього календарного року (липень — грудень). субсидія призначається не зі стартом опалювального, або неопалювального сезону — береться дохід за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії. Для пенсіонерів  з початку опалювального сезону доходи враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року; з початку неопалювального сезону доходи враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року; якщо субсидія призначається не з початку опалювального, та неопалювального сезону, то враховується розмір її нарахування за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.  Перевірити, чи нарахована вам субсидія, можна за посиланням.  У яких регіонах очікується найскладніша ситуація з опалювальним сезоном На всіх тимчасово окупованих територіях України очікується складна ситуація з опалювальним сезоном. Найважче буде на окупованій частині Запорізької області, оскільки окупанти імітують підготовку до опалювального сезону. Складною ситуація буде в Енергодарі, Мелітополі, Бердянську. Відомо, що фактично без опалення буде Мелітополь. Українців просять евакуюватися з окупованих територій та не вірити ворожій пропаганді, мовляв, все буде добре. Люди, які не можуть виїхати з регіонів, де не буде теплопостачання, води, газу можуть звернутися по допомогу за телефоном 15-48. Всім охочим допоможуть евакуюватися. 

Як порахувати розмір субсидії на зиму

Читать на русском

Допомогу на оплату комунальних послуг цього року будуть виплачувати за новими правилами

Читать на русском
Як порахувати розмір субсидії на зиму

Допомогу на оплату комунальних послуг цього року будуть виплачувати за новими правилами

В Україні в новому опалювальному сезоні буде чимало змін: тепер субсидії виплачуватимуть через Пенсійний фонд, а отримати допомогу зможуть ті, хто залишився без роботи. У жовтні субсидії автоматично перерахують. Розповідаємо, як дізнатись та розрахувати розмір субсидії в цьому сезоні. 

Потрібно скористатись формулою: 

Плата за житлово-комунальні послуги мінус обов'язковий платіж = субсидія. 

Як порахувати обов'язкову частину платежу 

 1. Обчислюємо середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (сім'ї);
 2. Ділимо цей дохід на кількість членів родини — отримуємо середньомісячний дохід на одну особу;
 3. Ділимо його на розмір прожиткового мінімуму на особу (станом на 1 січня 2022 року він становив 2 393 гривні); 
 4. Ділимо результат на 2 та помножуємо на 20% — отримуємо відсоток від середньомісячного сукупного доходу.
 5. Відсоток платежу множимо на сукупний середньомісячний дохід родини — отримуємо розмір обов'язкової частини платежу. 

Як визначити дохід домогосподарства 

Якщо субсидія призначається:

 • з початку опалювального сезону: береться до уваги дохід за І — II квартал поточного року (січень — червень);
 • за неопалювальний: з III по IV квартали попереднього календарного року (липень — грудень).
 • субсидія призначається не зі стартом опалювального, або неопалювального сезону — береться дохід за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Для пенсіонерів 

 • з початку опалювального сезону доходи враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року;
 • з початку неопалювального сезону доходи враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року;
 • якщо субсидія призначається не з початку опалювального, та неопалювального сезону, то враховується розмір її нарахування за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія. 

Перевірити, чи нарахована вам субсидія, можна за посиланням

У яких регіонах очікується найскладніша ситуація з опалювальним сезоном

На всіх тимчасово окупованих територіях України очікується складна ситуація з опалювальним сезоном. Найважче буде на окупованій частині Запорізької області, оскільки окупанти імітують підготовку до опалювального сезону. Складною ситуація буде в Енергодарі, Мелітополі, Бердянську. Відомо, що фактично без опалення буде Мелітополь. Українців просять евакуюватися з окупованих територій та не вірити ворожій пропаганді, мовляв, все буде добре. Люди, які не можуть виїхати з регіонів, де не буде теплопостачання, води, газу можуть звернутися по допомогу за телефоном 15-48. Всім охочим допоможуть евакуюватися. 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.