Нині політв'язнями Кремля є більше 130 людей
Колишні політв'язні, громадські діячі та ті, кому довелось покинути власну домівку через окупацію Криму, вийшли на Майдан Незалежності на акцію солідарності. Учасники акції закликають тиснути на Росію економічно та політично.
Про це повідомляє Інформатор з місця подій.
Акція в Києві — це відповідь на чергові злочинні дії окупантів у Криму й акт підтримки для політв’язнів та їх родин. На Алею Небесної Сотні у Києві прийшли переселенці з Криму, громадські та політичні діячі. Зокрема голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, актор Ахтем Сейтаблаєв, режисер та колишній політв'язень Олег Сенцов.
29 жовтня в Ростові-на-Дону винесли обвинувальні вироки проти ще 4 кримських татар у так званій справі “Хізб-ут Тахрір”. Суд засудив Сейтумера Сейтумерова до 17 років, Османа Сейтумерова до 14 років, Рустема Сейтумерова до 13 років та Амета Сулейманова до 12 років ув'язнення суворого режиму. Під час винесення вироку затримали 30 активістів, що вийшли на вулиці Сімферополя з протестом проти свавілля, яке тільки набирає обертів останні кілька місяців.
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу: “Останніми місяцями в Криму не проходить жодного дня, щоб не відбувалось вторгнень в домівки кримських татар, обшуків, затримань, судилищ і оголошень незаконних вироків. Лише за вересень-жовтень 2021 року провели близько десяти обшуків. Затримали та адміністративно покарали понад 100 людей, які виходили з акціями протесту до будівель російського ФСБ в окупованому Криму або на площі біля судів, щоб підтримати співвітчизників. Окупанти намагаються розчавити кримських татар і етнічних українців в окупованому Криму, аби ніхто не насмілився сказати слово на захист тих, кого репресують”.
Станом на 23 серпня, за даними правозахисної організації “Zmina”, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму перебуває щонайменше 124 людини. 89 українських громадян утримують з політичних мотивів в Росії, а 35 – у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. Але це цифри без врахування затримань 3-4 вересня, коли до рук російських силовиків потрапили Наріман Джелялов, Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Шевкет Усеїнов та Асан Ахтемов. Пізніше 20 вересня Ельдара Одаманова та Арсена Ахтемова відпустили. Нарімана Джелялова, заступника голови Меджлісу, досі тримають під вартою, його адвокат повідомляв про застосування до Джелялова каральної психіатрії. Заступнику голови Меджлісу вже тричі змінювали звинувачення. Кількість політв’язнів Кремля продовжує зростати.
Рефат Чубаров закликає Україну та міжнародних партнерів до рішучіших дій щодо Росії:
“Ми не знаходимо ефективніших інструментів ніж ембарго на російські енергоносії, на російський газ і нафту. Ми знаємо, що майже неможливо змусити наших партнерів це зробити. Якщо сьогодні не вдатись до цих дуже затратних заходів, то завтра можливо доведеться кинути у вогонь третьої світової війни всі свої сили. Ми говоримо про те, що маємо бути дуже чесними — газ, нафта, гроші, зброя — це все вбивство українських громадян. Росія постачає газ, Захід платить гроші — а тут зброя і вбивства. Друге, що потрібно — це відключення від банківської системи SWIFT і максимальна дипломатична ізоляція”.
Під час акції в натовпі роздавали жовто-блакитні сердечка з іменами політв’язнів. Такі заходи — це ще одна можливість нагадати незаконно ув’язненим та їхнім родинам, що в Україні про них не забули та не припиняють нагадувати про їх долю світові. Тому акція закінчилась прикріпленням наліпок з іменами в’язнів Кремля на білі полотна. На містку над Алеєю Небесної Сотні закріпили банер з портретом Нарімана Джелялова — нині він символ всіх політв’язнів та нагадування про злочини Кремля проти татар і українців у Криму.
Нагадуємо, що американська місія ОБСЄ вимагає РФ звільнити політв’язнів.
Також Інформатор писав, що затриманий в окупованому Криму Ахтемов виявився родичем заступника глави МЗС Джапарової.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.